2
2020
2015-04-02

Będzie sygnalizacja świetlna


Jeszcze w tym roku w Sokołowie Podlaskim na kilku przejściach dla pieszych pojawi się sygnalizacja świetlna. 

Pod koniec ub.r. starosta Leszek Iwaniuk na wniosek komisji bezpieczeństwa i porządku wystąpił do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z prośbą o podjęcia działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na drogach krajowych, które przebiegają przez powiat sokołowski, w szczególności przez miasto. 
 
W związku z tym zorganizowano spotkania dotyczące bezpieczeństwa. Pierwsze odbyło się na początku roku, drugie tuż przed Wielkanocą. W spotkaniach udział wzięli przedstawiciele GDDKiA oddział w Warszawie, sokołowskiej komendy policji, starostwa oraz magistratu. 
 
"Efektem tych dwóch spotkań było  wstępne wytypowanie miejsc lokalizacji sygnalizacji świetlnej na przejściach dla pieszych na DK-62 i DK-63. Biorąc pod uwagę  występujące zagrożenia dla pieszych i możliwości włączania się do ruchu kierowców z bocznych ulic na drogi krajowe, w pierwszym etapie wytypowano 5 przejść dla pieszych w tym 4 na DK-62 i 1 na DK-63" - czytamy na stronie internetowej powiatu sokołowskiego.
 
Generalna Dyrekcja ostatecznie zatwierdziła zamontowanie sygnalizacji przy Szkole Podstawowej nr 2 (ul. Węgrowska) oraz przy supermarkecie LUX (ul. Długa). Koszty zamontowania sygnalizacji pokryje warszawski oddział GDDDKiA, natomiast koszty za energię elektryczną - samorząd miejski. Prawdopodobnie syngalizacja będzie zamontowana jeszcze przed wakacjami.

opr. KW

« wróć | komentarze [4]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Albo plakat "Wściekła Policja" na drogach wlotowych. Ostrzej jest chyba tylko w Węgrowie. Jadę któregoś dnia 30 km/h, staję gdzieś w okolicach Kolejowej, a tu radiowóz. I pytają mnie, gdzie pasy. Na szczęście bez "podatku drogowego". Latałem na szybowcach na kilka lat przed "prawem jazdy" i wiem, co to jest "móc wylecieć przez dach", więc zapinam pasy, gdy jest to UZASADNIONE. Albo znak STOP przed linią kolejową w okolicach zakładu mięsnego, na której rosną już drzewa, a słyszałem, że tory ukradzione. Ja już "swojak", choć rejestracja RK (tak, to JA!), więc ignoruję. Obejrzyjcie KONIECZNIE film "Hot Fuzz" ("Ostre psy"). Jakoś tak od razu Sokołów mi się kojarzy. :-))

TakiTam
2015-04-02 22:48:24

Moim zdaniem bardziej przydała by się sygnalizacja na skrzyżowaniu ul. Skłodowskiej z ul. Baczyńskiego. Rano i popołudniu ciężko jest włączyć się tam do ruchu.

Rudy
2015-04-02 22:39:17

Mieszkam w Sokołowie od 6 lat. BARDZO podoba mi się brak korków. Jako zarówno kierowca, jak i pieszy myślę, że aktualnie sygnalizacja NIE MA SENSU. Pozdrawiam Sokołowian Podlaskich! :-)

TakiTam
2015-04-02 21:50:51

Hmm, ciekawią mnie statystyki wypadków na przejściach dla pieszych w zatwierdzonych miejscach w porównaniu do innych przejść w Sokołowie. Odnoszę wrażenie, że jednak bardziej chodzi o "możliwości włączania się do ruchu kierowców z bocznych ulic na drogi krajowe" niż o bezpieczeństwo pieszych. Dobre i to, na początek.

:-/
2015-04-02 17:15:00
Strona 1/1


Dane kontaktowe