17
2020
2019-11-27

Będzie nowy plac zabaw?


 Podczas sesji Rady Gminy Sabnie w poniedziałek 25 listopada 2019 r. głos zabrali rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola w Zembrowie. Wnioskowali o dofinansowanie od gminy na odnowienie przy przedszkolnego placu zabaw.

Wśród dzieci i rodziców przedszkole w Zembrowie cieszy się bardzo dobrą opinią. Chwalą oni kadrę oraz dobranie i realizację zajęć. Pracownicy z kolei zwracają uwagę na wzorową współpracę rodziców, ich aktywność i zaangażowanie. Wszyscy zgodnie przyznają, że przedszkolna społeczność jest jak jedna wielka rodzina. Do pełni szczęścia brakuje im jeszcze jednego – nowego placu zabaw.

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Sabnie rodzice zwrócili uwagę na zły stan techniczny wyposażenia oraz znajdujących się tam zabawek. Prosili radnych o uwzględnienie w planach inwestycyjnych doposażenia istniejącego placu zabaw i wymienienia uszkodzonych sprzętów lub zainwestowanie w całkiem nowy plac. Prośbę swą motywowali przede wszystkim bezpieczeństwem dzieci.

Jak poinformowali rodzice, na odnowienie placu zabaw potrzebne jest około 15 tys. zł, ale nie o taką kwotę poproszono radnych. Jak się okazało, większość potrzebnej kwoty, bo aż 8 tys. zł zadeklarowały się dołożyć sołectwa: Zembrów, Kurowice, Kurowice Kolonia i Stasin z funduszu sołeckiego. Ponadto kwotą 4-5 tys. zł zaoferowali się wesprzeć inwestycje prywatni sponsorzy. Wystarczyłoby zatem, aby gmina przeznaczyła na ten cel zaledwie 2-3 tys. zł.

Głos w sprawie zabrała radna Bożena Kaczmarek, Przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych, która w swojej wypowiedzi poparła rodziców. Jak zauważyła, plac zabaw w Zembrowie należy odnowić, aby uatrakcyjnić ofertę placówki. Dzięki takiemu działaniu więcej rodziców zdecydowałoby się na zapisanie swoich pociech właśnie do tego przedszkola.

Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Maksimiak zapewnił, że nad zgłoszonym wnioskiem radni będą rozmawiać podczas obrad stosownych komisji, jednak zarówno oni, jak i wójt wydają się przychylni prośbie rodziców.

KDC
Fot. poglądowe

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

czy ktoś wspomniał, że rodzice byli na tyle pomysłowi, by zebrac znaczną kwotę podczas rożnego rodzaju kiermaszy?

Przedszkole
2019-11-28 13:34:04
Strona 1/1


Dane kontaktowe