2
2020
2018-03-20

Będzie nowa sygnalizacja świetlna?


 W Sokołowie Podlaskim działają dotychczas trzy sygnalizacje świetlne – na skrzyżowaniu ulic Kupientyńskiej i Szkolnej, na ul. Węgrowskiej oraz ul. Długiej. Niebawem sygnalizacja pojawi się na skrzyżowaniu ulic Wolności, Kosowskiej i Długiej.

Władze miasta od dłuższego czasu wnioskowały do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, aby ta wyraziła zgodę na modernizację problematycznego skrzyżowania. GDDKiA w końcu przychyliła się do wniosku i wyraziła zgodę na inwestycję.

Do tej pory wyjazd z ul. Kosowskiej stwarzał liczne problemy wielu kierowcom. Niejednokrotnie musieli oni czekać, aż jakiś uprzejmy kierowca jadący ul. Wolności, zatrzyma się i ich przepuści. Najtrudniej mieli kierowcy autobusów i samochodów ciężarowych, gdyż duże gabaryty pojazdów nie pozwalały na szybkie i sprawne wyjechanie z ulicy.

Dzięki modernizacji skrzyżowania i zainstalowaniu na nim sygnalizacji świetlnej, znacznie usprawni się ruch samochodów, poprawi płynność wyjazdu z ul. Kosowskiej oraz zwiększy się bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych.

Katarzyna Dybowska
Fot. Google Maps

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe