17
2020
2019-10-02

Będzie nowa karetka dla Sokołowa!


W poniedziałek 30 września 2019 r. w Stacji Ratownictwa Medycznego w Sokołowie Podlaskim odbyło się uroczyste podpisanie umowy na zakup nowej karetki pogotowia. Karetka zastąpi wysłużony 5-letni wóz.

Rządowy program wymiany ambulansów zakłada wymianę 200 karetek na terenie całej Polski, a łączna kwota dofinansowania to aż 80 mln zł. Wszystko dla bezpieczeństwa pacjentów oraz załóg ratownictwa medycznego.

Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "RM-MEDITRANS" w Siedlcach otrzymała dofinansowanie w kwocie 400.000 zł na wymianę ambulansu w Sokołowie Podlaskim. Zakup nowego ambulansu to około 500.000 zł. Brakującą kwotę Stacja pokryje z własnych środków.

Umowę na dofinansowanie podpisali Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska oraz Elwira Banach - Zastępca Dyrektora SP ZOZ "RM-MEDITRANS" Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Siedlcach. W uroczystości udział wzięli także Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Anna Kaszuba, Starosta Sokołowski Elżbieta Sadowska oraz lekarze i pracownicy medyczni.

Wysłużony 5-letni pojazd jest jedną z dwóch karetek znajdujących się w taborze sokołowskiej stacji. Zostanie wymieniony na nowocześniejszy i bezpieczniejszy model. Nowy sprzęt zagwarantuje więcej rozwiązań diagnostycznych, dzięki czemu pacjenci będą szybciej i skuteczniej diagnozowani.

- Chcemy doprowadzić do tego, aby ambulansy były automatycznie wymieniane po pięciu latach, ponieważ pojazd im starszy, tym jest bardziej awaryjny. Jeśli chodzi o życie i zdrowie pacjentów, o żadnych uchybieniach nie może być mowy - mówił Wiceminister Waldemar Kraska.


KDC « wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe