17
2020
2014-11-08

Będzie jednostką samodzielną


Od 1 stycznia 2015 roku Środowiskowy Dom Samopomocy w Sokołowie Podlaskim będzie jednostką samodzielną.

Do tej pory ŚDS był działem sokołowskiego Centrum Pomocy Socjalnej. W 2010 roku rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej określone zostały standardy, którym powinny odpowiadać funkcjonujące i nowo powoływane placówki. Zgodnie z treścią rozporządzenia wszystkie ŚDS mają być samodzielnymi jednostkami, których funkcjonowanie określa m.in. statut domu. Termin ustanowienia samodzielnych jednostek mija 31 grudnia br. Uchwałę w tej sprawie radni miejscy podjęli w terminie, bo na początku listopada. 
 
Sokołowski Środowiskowy Dom Samopomocy działa od 1997 roku; jest to ośrodek wsparcia dla osób z zaburzeniami typu A (zaburzenia psychiczne) oraz typu B (upośledzenie umysłowe). 
 
- Czy taki dom zaspokaja potrzeby naszego miasta? Czy budynek jest odpowiedni? - pytał przed podjęciem uchwały radny Roman Brochocki. Odpowiedziała mu Monika Krzemieniewska, kierownik Centrum Pomocy Socjalnej: - Budynek jest piękny i duży (znajduje się przy ulicy Kosowskiej - red.) Jesteśmy otwarci na zwiększenie ilości uczestników, metraż nam na to pozwala. 
 
- A jakie są źródła finansowania działalności takiego domu? - dopytywał radny Zygmunt Wycech.
- Zgodnie z ustawą finansową, dom jest zadaniem zleconym miastu i powinien być w pełni finansowany ze środków wojewody mazowieckiego - odpowiedziała M.Krzemieniewska. 

KW

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Jest to Dom potrzebny osobom z różnymi zaburzeniami w którym znajdują wspaniałą i profesjonalną opiekę,uczą się funkcjonowania w społeczeństwie,otrzymują pomoc w rozwiązywaniu różnych problemów ,rozwijają kondycję fizyczną i zdolności manualne.Przy pomocy założonego przy SDS Stowarzyszenia "Być i Żyć" mam nadzieję ,że Dom ten będzie jeszcze bardziej się rozwijał.

U.Minarczuk matka podopiecznego SDS
2014-11-09 11:06:26
Strona 1/1


Dane kontaktowe