17
2020
2011-02-16

Będą zmiany w koalicji?


Czy Powiatowa Wspólnota Samorządowa zastąpi w koalicji rządzącej powiatem Rodzinę i Prawo? Wszystko stanie się jasne zapewne dopiero podczas marcowej sesji.

Powiatem rządzi teraz koalicja, w skład której wchodzi Polskie Stronnictwo Ludowe (5 radnych), Rodzina i Prawo (3 radnych) oraz Platforma Obywatelska (2 radnych). W opozycji znalazły się Powiatowa Wspólnota Samorządowa – z której do rady weszło 4 radnych, m.in. były starosta Antoni Czarnocki oraz Prawo i Sprawiedliwość (3 radnych).

Poczekajmy do sesji
Według naszego informatora, wkrótce ten układ miałby się zmienić. W miejsce Rodziny i Prawa do koalicji wejść miałaby PWS. Łączyć miałoby się to m.in. ze zmianą na stanowisku przewodniczącego Rady Powiatu Sokołowskiego. Jarosława Puściona miałby zastąpić Antoni Czarnocki. Gdyby do zmian rzeczywiście doszło i RiP miałaby opuścić koalicję, fotele stracą zapewne dwaj członkowie zarządu z tego ugrupowania: Grzegorz Krasnodębski i Jacek Kobyliński.
- Koalicja ma się dobrze, na pewno nie jest zagrożona – powiedział nam w poniedziałek starosta Leszek Iwaniuk z PSL. - Za wcześnie by mówić o jakichkolwiek zmianach. Poczekajmy do najbliższej sesji.
Kiedy się ona odbędzie. – Najprawdopodobniej około 10 marca. Przewodniczący rady jest teraz na urlopie, jak wróci będzie decydował o zwołaniu sesji – dodaje starosta.

Nie komentuję
Czy obecna koalicja zechce włączyć w swoje szeregi Antoniego Czarnockiego. Był on starostą przez dwie ostatnie kadencje i jest jednym z najbardziej doświadczonych samorządowców w powiecie sokołowskim. Ale zawsze rządził w sytuacji, gdy PSL był w opozycji. Sam zainteresowany sprawy zmian koalicyjnych nie chce komentować.
- Nie potwierdzam tych informacji. Inicjatywa w sprawie ewentualnych zmian nie należy do mnie, a do obecnej koalicji. Zresztą i tak o takich sprawach decyduje się na sesji – powiedział nam we wtorek Antoni Czarnocki z Powiatowej Wspólnoty Samorządowej. – Jestem emerytem, na pewno nie interesuje mnie praca etatowa w starostwie. Przez wiele lat byłem jednak starostą, znam dobrze sprawy tego powiatu i jestem zainteresowany tym, by jako radny dalej pracować dla jego dobra.
W opozycji z pewnością pozostanie trzech radnych z Prawa i Sprawiedliwości. – Jesteśmy konstruktywną opozycją, która uważnie przygląda się sprawom powiatu – mówi krótko szef powiatowych struktur PiS i radny powiatowy Sławomir Hardej.
Wszystko będzie zatem jasne po marcowej sesji.
TEKST/FOT. BOŻENA GONTARZ

« wróć | komentarze [12]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

nie chcę zmian w koalicji! jest dobrze! jest lepiej niż było! nowe władze wprowadziły porządek w urzędzie to i w powiecie wprowadzą, no i wreszcie nie siedzą kurczowo całymi tygodniami w urzędowych fotelach rządząc powiatem jak własnym folwarkiem tylko próbują gdzieś coś "wygrać" dla powiatu...

urzędnik
2011-02-24 19:25:57

nie przesadzajmy stara czy nowa władza obsadza stanowiska swoimi,tak było i będzie,nie wiem skąd tyle żółci w ludziach,może to zawiedzione nadzieje tych, którzy stanowisk nie dostali


2011-02-23 20:57:15

A poszło o zmianę dyrektora Wirowa! Ot chłopki durne z tego PSL!!! Jedno jest pewne takiej jedności jak PSL nie ma żadna partia ,wszystkie etaty dla nich! nie liczy się żadna koalicja to tylko zasłona dymna, za 4 lata PSL nie będzie miał większości w powiecie liczba głosów mówi sama za siebie

sld
2011-02-22 20:23:15

Największy błąd PSL w poprzedniej kadencji koalicja z grupą Pana Czrnockiego, po krótkim czasie wyrolowani, nie na darmo poszły szkolenia w odległej przeszłości w innym systemie, historia lubi się powtarzać tylko czekać jak zieloni pójdą na zieloną trawkę

Waldi
2011-02-21 08:34:18

jeżeli człowiek ma odrobinę honoru-to nie wraca,tym bardziej,że to wyborcy zadecydowali inaczej.....to człowiek,który ......powiem .."jeżeli nie możesz powiedzieć o kimś czegoś dobrego..to nie pisz nic..!!"i niech tak zostanie.

Mirka
2011-02-20 05:54:53

O stołka to Pan Czarnocki młodym nie ustąpi a tym bardziej koryta

Tomk
2011-02-19 20:20:59

Panie Czarnocki,dobrze to Pan zrobił swoim kolesiom,których powsadzał Pan na stołki.Zniszczył Pan i Panu podobni "rozumni" szkolnictwo zawodowe w Sokołowie.Przez Pana decyzje wielu ludzi płakało ale u Pana zawsze na twarzy przyklejony,fałszywy i obłudny uśmiech.Pora najwyższa iść już na emeryturę i "zabrać" ze sobą podobnie (nie)myślących.

wiecha
2011-02-19 19:07:36

a moze coś by ten pan opowiedział o swoich sukcesacj w czasach polski komunistycznej

obywatel
2011-02-19 11:49:05

Kiedy w końcu uda się wszystkim dogadać i ustalić koalicję... będą nowe wybory

Głos... ludu
2011-02-17 11:51:10

Pan Czarnocki nie odpoczywa pracuje w szpitalu w Wyrozebach

Wacek
2011-02-16 22:50:34

Panie Czarnocki, pamiętam, jak uciekał Pan przede mną, gdy był Pan Starostą, a ja byłem w Starostwie i prosiłem Pana o zajęcie się sprawą odwodnienia odcinka drogi powiatowej przebiegającej przez Dzierzby. Tej zimy mieszkańcy Dzierzb mieli znów poważny problem z wjazdem i wyjazdem ze wsi. Łatwo wepchać się na stołek, trudniej coś dobrego zrobić dla mieszkańców powiatu. Najwyższa pora przejść na emeryturę i dać szansę młodszym i mądrzejszym. Głosów w wyborach do RP Sokołowskiego dostał Pan niewiele, bo 230 i nie ma co gwiazdorzyć.

Krzysztof Suchecki
2011-02-16 21:21:48

Ale numer! Szybko się chłopcy poprztykali...


2011-02-16 20:50:28
Strona 1/1


Dane kontaktowe