11
2020
2011-04-27

Będą uczyć się od najlepszych


Już 1 maja 18 uczniów „Rolnika” wyjeżdża do Nienburga. Podczas stażu w Niemczech będą mieli okazję poznać nowoczesne technologie, stosowane w chowie bydła mlecznego.

Projekt jest realizowany w ramach programu Leonardo da Vinci przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim. Niemieckim partnerem jest bawarska DEULA Nienburg. To jeden z bardziej znanych niemieckich ośrodków kształcenia i doskonalenia zawodowego rolników, z którym współpracuje wiele szkół z całej Polski, a także placówki doskonalenia nauczycieli.

Język i praktyka
W projekcie bierze udział 18 uczniów klas II i III technikum, kształcącego w zawodzie technik rolnik i technik agrobiznesu. Są to zarówno chłopcy jak i dziewczęta.
Uczniowie przeszli już przez etap rekrutacji. Od początku lutego uczestniczyli w dodatkowych zajęciach z języka niemieckiego, podczas których mieli okazję opanować słownictwo związane z projektem i podstawowe techniczne pojęcia charakterystyczne dla zawodu technika rolnika i technika agrobiznesu. Uczniowie poznali także kulturę, historię i geografię miejscowości Nienburg, wraz ze zwyczajami i obyczajami w różnych krajach Unii Europejskiej.
Projekt ma charakter stażowo – dydaktyczny. Dzięki niemu młodzież będzie miała okazję połączyć zdobytą wiedzę teoretyczną z praktyką. Główny cel projektu to nabycie umiejętności związanych z nowoczesnymi technologiami i rozwiązaniami stosowanymi chowie bydła mlecznego.

Udokumentują pobyt
Efektem pobytu w Niemczech ma być wzrost konkurencyjności absolwentów na rynku pracy i zwiększenie ich kompetencji zawodowych. Uczniowie poprawią też swoją znajomość języka niemieckiego, poznają kulturę i zwyczaje mieszkańców Niemiec oraz swoich rówieśników kształcących się w szkołach rolniczych, nawiążą nowe kontakty. Podczas stażu będą pod opieką dwóch nauczycieli.
Podczas pobytu w Nienburgu uczniowie będą zobowiązani do codziennego uzupełniania dzienniczków praktyk, który będzie sprawdzany przez opiekunów ze szkoły. Będą mogli dokumentować przebieg stażu. Po przyjeździe do Polski materiały wykorzystają we własnej prezentacji multimedialnej, przez co przyczynią się także do promowania programu Leonardo da Vinci. Prace uczniów zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły.
Pobyt każdego uczestnika projektu potwierdzi certyfikatem organizacja przyjmująca, w którym opisze zrealizowany program stażu.
TEKST: BOŻENA GONTARZ
FOT. ZSCKU SOKOŁÓW PODL.

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Fajnie, że uczniowie mają okazję pojechać na takie szkolenie, zobaczyć jak pracują rolnicy w innych krajach, podpatrzeć najnowsze technologie. Że wiedzy nie zdobywają tylko z książek.

MIKOŁAJ
2011-05-01 22:45:33

Ten ;pomysł" na prezentację medialną jest skądś znany. Miałkość nad miałkością

T
2011-04-28 22:03:16
Strona 1/1


Dane kontaktowe