2
2020
2016-08-23

Będą remontować...


Władze powiatu sokołowskiego w ostatnim czasie otrzymały kilkaset tysięcy złotych dofinansowania. Za te pieniądze wykonanych zostanie kilka inwestycji.

Pod koniec lipca starosta Leszek Iwaniuk odebrał z rąk wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery promesę na odbudowę mostu na Starej Rzece w Bielanach. Dofinansowanie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wynosi 80% kosztów realizacji tego zadania (promesa stanowi natomiast 770 tys. zł). 
 
- Odbudowa mostu to bardzo ważna i potrzebna inwestycja nie tylko dla mieszkańców gminy Bielany, ale dla wszystkich mieszkańców powiatu sokołowskiego - podkreśla starosta. 

W wakacje zarząd pozyskał również pieniądze na remont sali gimnastycznej w l LO oraz sali gimnastycznej i korekcyjnej w ZS nr 1. 

- Ministerstwo Sportu i Turystyki pozytywnie rozpatrzyło nasz wniosek. W ramach projektu wyremontowane zostaną podłogi, sufity i ściany. Zakupiony zostanie także sprzęt sportowy
- podkreśla Leszek Iwaniuk.
 
Projekt w 50-ciu procentach dofinansowany zostanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. 

Zarządowi udało się ponadto pozyskać  dodatkowe pieniądze na budowę parkingów, dróg wewnętrznych, chodników i ogrodzenia przy hali sportowej. 

Więcej o inwestycjach powiatowych napiszemy niebawem. 
 
fot. www.powiat-sokolowski.pl

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe