1
2020
2018-08-28

Będą drogi, będzie i rondo


Od kilku miesięcy na terenie Sokołowa Podlaskiego trwają intensywne prace w ramach RIT. Po inwestycjach na ul. Wojska Polskiego, przyszedł czas na ul. Piłsudskiego i Bartoszową. Na krzyżówce tych dwóch powstaje… rondo. 

Regionalne Inwestycje Terytorialne to ogromna szansa dla powiatu sokołowskiego. W ramach projektu odremontowane zostaną liczne drogi i ulice, wybudowane ścieżki rowerowe, utworzone centrum przesiadkowe z wypożyczalnią rowerów i wymienione oświetlenie uliczne na ledowe. W Sokołowie Podlaskim pierwsze prace już się rozpoczęły. Pojawiła się ścieżka rowerowa na ul. Wojska Polskiego, a podobna budowana jest na ul. Piłsudskiego.

Od jakiegoś czasu zamknięta jest na całej długości ul. Bartoszowa. Trwa tam gruntowny remont nawierzchni drogi, budowany jest nowy chodnik, ścieżka rowerowa i kanalizacja deszczowa. Zaskoczeniem dla wielu jest jednak rondo, które powstaje na skrzyżowaniu ulic Bartoszowej i Piłsudskiego. Czemu będzie służyć?

Rondo można uznać za pierwszy etap planowanej Trasy Śródmiejskiej. Jest to inwestycja zakładająca przedłużenie ul. Piłsudskiego do ul. Romanowskiego, ul. Siedleckiej w kierunku Żanecina.

Planowane są już kolejne remonty na ulicach: Szkolnej, Targowej, Ząbkowskiej, Stadionowej, Oleksiaka Wichury, Kosowskiej, Węgrowskiej, Wolności, Długiej, Wilczyńskiego, Niecieckiej, Baczyńskiego, Lipowej, Kolejowej, Gagarina i Marii Skłodowskiej-Curie.

Katarzyna Dybowska
Fot. K.D.

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Im. Lecha Kaczyńskiego. Kropidło w dłoń.

Karol
2018-08-30 17:47:50

Czyli do wyborów przystąp.

g
2018-08-29 11:51:50
Strona 1/1


Dane kontaktowe