11
2020
2020-02-18

Bal studniówkowy w I Liceum


Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim 1 lutego bawiła się na balu studniówkowym w sokołowskim Odeonie.
 
Uczniowie Sandra Sikorska i Piotr Kacprzyk prowadzili część oficjalną. Uczniowie podziękowali dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom za trud włożony w edukację i wychowanie. Zarówno młodzież z klas maturalnych, jak i dyrektor szkoły Teresa Oliwińska zwrócili uwagę na wyjątkowy charakter balu będącego stałym elementem tradycji I Liceum. Wicedyrektor Monika Pasik odczytała list z życzeniami od senatora Waldemara Kraski. Wspaniałej zabawy oraz satysfakcjonujących wyników na egzaminie maturalnym życzyli również starosta Elżbieta Sadowska, wicestarosta Ryszard Domański i przewodniczący Rady Powiatu Sokołowskiego Jacek Odziemczyk. Przedstawiciel Rady Rodziców, Dorota Ratyńska, podsumowała trzy lata współpracy ze szkołą. Jak zauważyła dyrektor Teresa Oliwińska, „głównymi bohaterami było 102 pięknych dam i 46 dżentelmenów – 148 maturzystów I LO”.

Zgodnie z tradycją I Liceum część oficjalną zamknął polonez odtańczony przez 84 uczniów. Niezmiennie od wielu lat choreografia została przygotowana do „Pożegnania ojczyzny” Michała Kleofasa Ogińskiego, kompozytora związanego z Sokołowem Podlaskim. Autorką choreografii jest Agnieszka Marcyniuk. Miłym akcentem inicjującym zabawę był tort dla wszystkich uczestników balu.
 
 
Info: I Liceum w Sokołowie Podlaskim
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe