17
2020
2013-04-05

„Bajkowa Niedziela w SOK”


Już po raz czwarty w sali widowiskowej Sokołowskiego Ośrodka Kultury odbędzie się spotkanie najmłodszych mieszkańców naszego miasta i ich rodziców z aktorami, tym razem aktorami teatru lalek.

Cykl „Bajkowa Niedziela w SOK”, ku naszej wielkiej radości cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców naszego miasta. Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym z wielka radością przychodzą na przedstawienia, które odbywają się raz w miesiącu. Za każdym razem do
Sokołowa przyjeżdża inny teatr z inną sztuką. Teatry różnią się również sposobem przekazu, gościliśmy już teatr grający w maskach, w kostiumach, a w miesiącu kwietniu przyjedzie teatr lalek IGRASZKA ze spektaklem „Złote Jajo” na motywach bajki Władymira Orłowa w tłumaczeniu Elżbiety Dąbrowy.
Bajka opowiada o tym jak chytra Lisica ma pomysł na szybkie wzbogacenie się. Swój plan przedstawia koledze w złodziejskim fachu - Wilkowi. Muszą razem ukraść babci i dziadkowi jajko, z którego potem wykluje się kura znosząca złote jajka. Niestety, zamiast kury wykluwa się kogucik - trzeba go wychować... Oj, Lisica bardzo się zdenerwuje! Co z tego wyniknie?
W "Złotym jajku" dzieci zobaczą (nie)groźnego Wilka, który niespodziewanie staje się tatą, uroczego Kurczaka, który będzie miał osobliwych rodziców. Ten spektakl to opowieść, z której dzieci dowiedzą się, że nawet ktoś bardzo zły może się zmienić w dobrego i kochającego.
Nie zabraknie również dobrej muzyki, autorskich piosenek śpiewanych na żywo, wspaniałej gry aktorskiej i - co najważniejsze - uśmiechu na twarzach naszych widzów.
Serdecznie zapraszamy 28 kwietnia(niedziela) na godz. 15.00 do Sokołowskiego Ośrodka Kultury na spotkanie z Teatrem Lalek, cena biletu jedynie 10 zł.

Agata Telakowska

« wróć | komentarze [3]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Kto tu jest kierownikiem do spraw kulturalnych??????Jaki repertuar????Przecież jest w Sokołowie tyle fajnych osób które nadawały by temu miejscu dobrego klimatu. Czas zmienić kadrę kierowniczą. Kadra po agroturystyce . Takie mam wrażenie.

serducho
2013-05-13 11:24:24

niesmaczne......PORAŻKA TEN DOM KULTURY

NIEZADOWOLONY
2013-05-02 19:41:54


2013-04-05 18:31:45
Strona 1/1


Dane kontaktowe