16
2020
2013-05-10

Bajkowa Niedziela po raz czwarty


Od stycznia do Sokołowskiego Ośrodka Kultury raz w miesiącu przyjeżdża teatr z przedstawieniem dla widzów najmłodszych. Spektakle odbywają się pod hasłem „Bajkowa Niedziela”.
Na scenie SOK-u gościli już: Teatr Banasiów ze spektaklem „O trzech takich, co za gwiazdą wędrowali”, Teatr Bajlandia ze spektaklem „Czerwony Kapturek” oraz „Księżniczka Różyczka” w wykonaniu Teatru Dukat.
W ostatnią niedzielę kwietnia w Sokołowie zagościł warszawski Teatr Lalek „Igraszka”. Teatr ten oprócz spektakli organizuje również Bajkowe Warsztaty Teatralne oraz Warsztaty Radiowe. Spektakl, który zaprezentowali nam aktorzy teatru Igraszka: Paweł Kołodziejski i Jacek Wolszczak to „Złote jajko”. Jest to przedstawienie oparte na motywach bajki Władymira Orłowa w tłumaczeniu Elżbiety Dąbrowy. Opowiada o historii pewnej przebiegłej lisicy, która wpada na genialny pomysł, dzięki któremu w bardzo szybki sposób może stać się bogata. O swoim pomyśle mówi koledze Wilkowi. Pomysł ten polega na tym, aby ukraść babci i dziadkowi jajko, z którego wkrótce wykluć ma się kura znosząca złote jajka. Ku zdziwieniu, zamiast kury wykluwa się kogut, którego trzeba będzie wychować...
- Przesłaniem tego spektaklu jest to, aby pokazać dzieciom, że pieniądze i dobra materialne nie są najważniejsze, lecz ważniejsze są uczucia. Ważne jest również to, aby nie osądzać kogoś po pozorach. W przedstawieniu wystąpił wilk, który zazwyczaj jest zły, tutaj zmienił się w kogoś dobrego i kochającego - powiedział tuż po spektaklu Paweł Kołodziejski.
Obserwując zachowanie dzieci podczas spektaklu, stwierdzam, że spektakl im się podobał. Miejmy nadzieję, że już wkrótce kolejna odsłona cyklu „Bajkowa Niedziela”. Dzieci przecież już od najmłodszych lat powinni mieć styczność z kulturą, przede wszystkim z teatrem.

KAMIL WASZCZUK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe