1
2020
2013-03-18

Babiniec


W niedzielę 10 marca 2013r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim odbyły się uroczyste obchody Dnia Kobiet. Tłumy przybyłych Pań licznie wypełniły salę widowiskową, by w miłej atmosferze wspólnie uczcić to wspaniałe święto. Uroczystości rozpoczęła dyrektor M-GOK Ewa Rutkowska, serdecznie witając przybyłe Panie, a następnie przedstawiła sylwetkę pani Janiny Kobel – mieszkanki naszej gminy, autorki fotografii do wystawy pod nazwą „Wiosenny Ogród”, której wernisaż miał miejsce podczas tejże uroczystości. Następnie Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki Jan Słomiak w imieniu swoim i Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Stanisława Kuziaka złożył wszystkim Paniom serdeczne życzenia a także podkreślił jak wielką rolę w naszym życiu odgrywają właśnie Panie, po czym rozpoczął się program artystyczny przygotowany przez p. Marka Kołodziejskiego.
Swoje wokalne umiejętności zaprezentowali: Kosowski CHÓR, Zespół Muzyczny NOVUM działający przy Ośrodku Kultury. Z wielkim aplauzem został przyjęty kosowski CHÓR, który rozbawił publiczność i zachęcił do wspólnego biesiadowania. Swój udany debiut solowy na scenie mieli panowie: Jerzy Łaszczuk, Tadeusz Zawistowski, Ryszard Domański i Kazimierz Kiraga. Repertuar ludowy w ich wykonaniu spotkał się z entuzjastycznym odbiorem do tego stopnia, że publiczność domagała się bisów. Na scenie pojawili się również młodzi soliści, którzy ze specjalnym repertuarem dla Pań zaprezentowali utwory min. „To Była blondynka”, „Babę zesłał Bóg”, „Będziesz moją damą”, „Kobiety jak te kwiaty”. Publiczność owacjami na stojąco nagrodziła wykonawców. Wspaniale wyrecytowane wiersze przedstawiające portret Kobiety były wspaniałym prezentem, a STO LAT w wykonaniu Panów miłą niespodzianką. Po części artystycznej wszystkie uczestniczki uroczystości zostały obdarowane goździkami wraz z bilecikiem życzeń od pracowników M-GOK.
Panie, które zaszczyciły nas swoją obecnością, spędziły ten czas bardzo mile, co widać na uśmiechniętych twarzach uwidocznionych na zdjęciach. Mamy nadzieję, że niezwykle miła atmosfera pozostanie na długo w pamięci uczestniczek uroczystości.
Drogie Panie „Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów” - życzymy aby szczęście towarzyszyło Wam nie tylko w tym pięknym Dniu, ale przez cały rok, a każdy kolejny dzień był Waszym świętem.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Paniom za przyjęcie zaproszenia i udział w uroczystości oraz naszym artystom za zaangażowanie i umilenie swym występem tego święta.

MGOK w Kosowie Lackim

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe