11
2020
2017-06-26

Awans juniorów starszych „Podlasia”


Wygranym 5: 3 meczem z „ Jabłonianką” Jabłonna Lacka juniorzy starsi „Podlasia” zakończyli 17 czerwca rozgrywki na szczeblu okręgowym. W minionej rundzie grali w kategorii U -19, czyli z zawodnikami urodzonymi w roku 1998 i młodszymi. Zdecydowana większość piłkarzy z Sokołowa to szesnasto i siedemnastolatkowie, a konieczność gry w lidze starszej kategorii wiekowej wymuszona była względami organizacyjnymi siedleckiego związku piłki nożnej. Mimo obaw związanych z nieoczekiwaną zmianą, piłkarze „Podlasia” poradzili sobie od strony sportowej bardzo dobrze. Dziewięciu zawodników „zaliczyło” występy w pierwszym zespole w czwartej lidze, niektórzy z nich grali całe spotkania, udowadniając swoją przydatność dla drużyny i umiejętności piłkarskie.
W trakcie rundy wiele treningów młodzi zawodnicy odbyli razem z seniorami, integrując się i lepiej poznając starszych kolegów i ich styl gry.
              Do ligi U-19 zgłoszonych było sześć zespołów: „Jabłonianka” Jabłonna Lacka, „Wicher” Sadowne, LKS Ostrówek, „Liwia” Łochów, ULKS Gołąbek i „Podlasie”. Przed rozgrywkami wycofała się „Liwia” i do rozegrania pozostało każdej z drużyn 8 spotkań (mecz i rewanż). Najwięcej wrażeń i emocji dostarczył rozegrany w Sokołowie mecz z, „Jabłonianką”, który kończył pierwszą rundę. Na 15 minut przed końcowym gwizdkiem „Jabłonianka” prowadziła 4: 3, ale sokołowianie doprowadzili do remisu, a w ostatniej minucie strzał z wolnego, wykonany przez kapitana Mateusza Wierzbickiego, dał „Podlasiu” zwycięstwo. Ta wygrana dała wiarę i pewność w swoje umiejętności i rewanżowa runda była tego potwierdzeniem. Juniorzy „Podlasia” wywiązali się z zadania wzorowo: zdobyli komplet punktów, zwyciężając osiem meczów z rzędu i zajmując pierwsze miejsce. Zdecydowana większość meczów rozgrywana była, zdaniem trenera Marka Szybki, przy przewadze piłkarzy z Sokołowa, którzy prezentowali stabilną formę, wykazywali większą dojrzałość i umiejętności piłkarskie. Wyniki „Podlasia” U-19 w rundzie wiosennej 2016/2017 (mecz, rewanż i strzelcy): „Podlasie” - LKS Ostrówek- 4: 2 i 2: 0 (Michał Gałązka-3, Piotr Osial, Mateusz Pniewski, Mateusz Czorniej), „Podlasie”- „Wicher”- 3: 1 i 9: 0 (Piotr Osial-4, Michał Gałązka, Mateusz Pniewski-3, Piotr Chrzanowski-2, Mateusz Wierzbicki, Kamil Dziewulski) „Podlasie”-ULKS Gołąbek-9: 2 i 12: 2 (Mateusz Pniewski-5, Rafał Pawelec-2, Piotr Osial-4, Kamil Kowalik-2, Szymon Chadaj, Mateusz Rozbicki, Bartosz Gdula, Mateusz Wierzbicki-2, Michał Gałązka, Michał Adamczuk), „Podlasie”- „Jabłonianka”-5: 4 i 5: 3 (Piotr Osial-3, Kamil Kowalik, Maciej Nowotniak, Maciej Chmiel, Mateusz Wierzbicki-2, Rafał Pawelec, Mateusz Pniewski). W sumie sokołowianie zdobyli 24 punkty, strzelili 49 bramek, stracili 15.
              Po wygranej w lidze okręgowej drużyna juniorów, aby awansować do I ligi wojewódzkiej (drugi szczebel rozgrywek), musiałaby wygrać baraż z mistrzem ligi okręgowej w okręgu radomskim. Informacje z Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej z ostatnich dni są dla „Podlasia” korzystne. Mianowicie drużyna, która wygrała ligę w okręgu radomskim, zrezygnowała z gry w barażach i tym samym drużyna z Sokołowa awansowała do I ligi bezpośrednio. Ta drużyna występowała już w pierwszej lidze w roku 2015. Życzymy młodym piłkarzom z „Podlasia” udanych występów na wyższym szczeblu rozgrywek.
             Kadra zespołu:, Piotr Szymański, Grzegorz Ruciński, zawodnicy pola: Mateusz Wierzbicki (kapitan), Michał Adamczuk, Szymon Chadaj, Piotr Chrzanowski, Mateusz Czorniej, Kamil, Mateusz Jaszczuk, Dziewulski, Bartosz Gdula, Michał Gałązka, Kamil Kowalik, Rafał Pawelec, Mateusz Pniewski, Piotr Osial, Mateusz Rozbicki, Maciej Chmiel, Kamil Kosieradzki, Maciej Nowotniak, Kamil Wcisłak. Trenerem zespołu jest pan Marek Szybka.
 
Juliusz Nowicki

 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe