17
2020
2017-01-27

Anioły z „Leśnej Krainy”


Miejskie Przedszkole nr 4 „Leśna Kraina” od dziewięciu lat uczestniczy w akcji „I ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. W jej ramach przedszkole gości dzieci wychowanków z Domu Dziecka na Zielonym Wzgórzu w Kisielanach, o czym rokrocznie nasz tygodnik informuje. W tym roku w organizację spotkania włączyła się społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Sokołowie Podlaskim.

Od połowy listopada cała społeczność przedszkolna i szkolna gromadziła słodycze i książki dla zaproszonych gości. Dzieci z Zielonego Wzgórza wraz z wychowawczynią Anetą Danilczuk przybyły do Leśnej Krainy w środę 18 stycznia. Wszystkich zebranych powitała dyrektor placówki Ewa Zakrzewska. Następnie zabrzmiał hymn „Leśnej Krainy”, po czym rozpoczęły się wspólne zabawy i gry sportowe. Atrakcją i źródłem wielu radości był udział w szkolnej zabawie choinkowej.

Podsumowując dzień dyrektor Ewa Zakrzewska powiedziała miedzy innymi:
Jestem dumna z naszych wspaniałych rodziców i dzieci oraz wszystkich, którzy przyłączyli się do naszej akcji. Była to wspaniała lekcja życzliwości, wrażliwości i empatii. Warto uczyć dzieci pomagania i dzielenia się z innymi. Dziecko nie przychodzi na świat z umiejętnością pomagania, ale można go tego nauczyć. I choć pomagamy bezinteresownie, uwrażliwienie na cudze problemy może przynieść wymierne korzyści. Bo empatia, życzliwość, wrażliwość służą budowaniu więzi między ludźmi. Dlatego jednym z głównych zadań naszego przedszkola jest organizowanie i uczestniczenie w różnych akcjach charytatywnych. Pragniemy, aby nasi absolwenci wyrośli na aktywnych, wspaniałych, kochających innych ludzi i zwierzęta.
Goście z Kisielan podziękowali dzieciom, rodzicom i pracownikom Leśnej Krainy słowami:
Przyjaciele są jak ciche Anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapomniały, jak latać.
 

Fot. MP nr 4


Fot. MP nr 4


Fot. MP nr 4


Fot. MP nr 4


Fot. MP nr 4
J.O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe