1
2020
2012-08-27

Animacje na wakacje w Kosowie Lackim


W kosowskim ośrodku kultury w dniach od 6 do 14 sierpnia zorganizowane zostały pełne atrakcji zajęcia oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży.
Spotkania z krótkimi animacjami połączone zostały z edukacyjnymi warsztatami plastycznymi, podczas których dzieci poprzez zabawę poznawały podstawy sztuki. Uczestnicy mieli okazję posługiwać się różnymi technikami plastycznymi i graficznymi np. graffiti, rysunek, tkanina cięta. Kolejnym punktem działań animacji były gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Wyjścia na kort tenisowy oraz stadion były nie lada wyzwaniem, wszyscy w pocie czoła odkrywali w sobie ducha walki oraz poznawali nowe nie spotykane zabawy ruchowe.
Aby dać sobie chwile wytchnienia i relaksu uczestnicy wybrali się w odwiedziny do Urzędu Miasta i Gminy. Burmistrz ciepło przywitał najmłodszych gości, opowiedział o funkcji jaką spełnia oraz oprowadził po instytucji. Ochotnicza Straż Pożarna również gorąco wszystkich przywitała, Komendant pokazał cały sprzęt, jaki jest używany przy akcjach oraz opowiedział o postępowaniach przygotowawczych. W ostatnich dniach animacji zorganizowano profesjonalną sesję zdjęciową. Dzieci wzięły w niej udział z pomalowanymi twarzami. Zdjęcia wykonał Łukasz Jakubik, młody fotograf z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego z Kosowa Lackiego. Ponadto przeprowadziliśmy szereg gier, zabaw i konkursów edukacyjnych, którym zawsze towarzyszył uśmiech. Podsumowanie tegorocznych wakacji z M-GOK minęło tanecznie, uczestnicy przebrani w różne stroje teatralne bawili się przy rytmach muzyki, po której nastąpił poczęstunek oraz rozdanie pamiątkowych dyplomów.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzania Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kosowie Lackim i korzystania z jego propozycji, nie tylko w czasie wakacji ale również przez cały rok.

M-GOK W KOSOWIE LACKIM

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe