25
2019
2012-11-16

Alkohol i narkotyki


W ostatni poniedziałek kierowcy przejeżdżający drogami powiatu sokołowskiego mogli natknąć się na większą ilość policyjnych kontroli drogowych. Policjanci z sokołowskiej Komendy Powiatowej Policji prowadzili akcję „Alkohol i narkotyki”.
Akcja „Alkohol i narkotyki” rozpoczęła się w poniedziałkowy ranek. Policjanci ruchu drogowego oraz prewencji podczas kontroli zwracali szczególną uwagę na osoby, których zachowanie za kierownicą wskazuje, że mogą być pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego. Celem działań podjętych przez policjantów było wyeliminowanie z ruchu drogowego osób łamiących przepisy i sprowadzających w ten sposób niebezpieczeństwo tragedii na siebie i innych użytkowników dróg. Chodzi też o uświadomienie wszystkim kierującym zagrożenia, jakie niesie za sobą kierowanie pojazdem przez osoby pod wpływem alkoholu albo narkotyków. Policjanci podczas kontroli drogowych sprawdzili stan trzeźwości 130 kierowców. Wszyscy byli trzeźwi.
Jedynym nietrzeźwym okazał się rowerzysta. O tym fakcie policjanci zostali powiadomieni przez załogę karetki pogotowia. Początkowo wszystko wskazywało, że na ul. Siedleckiej mogło dojść do potrącenia rowerzysty. Jak się okazało, rowerzysta przewrócił się sam. Nie odniósł większych obrażeń i nie wyraził zgody na hospitalizację w szpitalu. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że miał blisko 3,3 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo do 2014 roku obowiązywał go sądowy zakaz kierowania rowerami.. Działania skierowane do osób kierujących pod wpływem alkoholu będą kolejny raz przeprowadzone już niebawem. Policja apeluje do wszystkich o nietolerowanie pijanych kierowców i informowanie pod numerem 997 o każdorazowym podejrzeniu, że samochodem może jechać pijany kierowca.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe