17
2020
2016-02-18

Aleja Zasłużonych Sokołowian?


Grupa sokołowskich radnych chciała utworzyć w mieście takie miejsce, gdzie będzie można upamiętnić zasłużonych sokołowian. Większość była przeciw.

Wniosek złożyło 4 radnych: Grzegorz Kobyliński, Zygmunt Wycech, Krystyna Matysiak i Robert Doliński. Radni zaproponowali, aby jedną ze ścieżek biegnących wzdłuż Bulwaru nazwać Aleją Zasłużonych Sokołowian. 
 
Radni wskazują, iż w Sokołowie mieszkało wiele osób, które szczególnie zasłużyły się dla miasta. Były to osoby z wielu dziedzin: biznesu, kultury, sportu. Ponadto - jak wskazał Grzegorz Kobyliński - duża grupa naszych rodaków wyjechała w Polskę lub świat, odnosząc tam wiele sukcesów. 

- Większość z nich jest dla nas, mieszkańców Sokołowa, zupełnie nieznana i anonimowa. Należy ich upamiętnić
- proponują radni. 
 
Dlaczego wskazali właśnie Bulwar?
 
- Bo jest on miejscem spacerów najmłodszych sokołowian oraz grup szkolnych. Spędza tutaj swój wolny czas także wielu dorosłych mieszkańców oraz odwiedzających miasto gości - mówił Grzegorz Kobyliński.
 
Bulwar poza funkcją rekreacyjną mógłby stać się również szlakiem upamiętniającym zasłużone osoby. Pomysł może i fajny, ale wykonanie takiej alei wiąże się z poniesieniem pewnych kosztów. Finansowanie tego zadania spoczęłoby na samorządzie miejskim, chociaż...
 
- Miasto może liczyć na wsparcie osób prywatnych, stowarzyszeń, fundacji oraz zakładów pracy - przekonuje Grzegorz Kobyliński.
I dodaje: - Uważamy, że zadanie jest trudne, ale możliwe do wykonania.

Większość radnych myśli chyba nieco inaczej. Wniosek poparli tylko ci radni, którzy się pod nim podpisali. Pozostali byli przeciw. 
 
KW
 

« wróć | komentarze [21]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Widzę, i w związku z tym, mam zamiar zawsze i wszędzie idiotów piętnować. A żeby im wykazać deficyty intelektualne, trzeba nawiązać z nimi "wspólny poziom", który rozumieją. Jeśli tego nie będziemy robić i zaniechamy to działanie, to będziemy mieli idiotów u władzy na stałe tzw. idiokrację. Ostatnie wybory parlamentarne ogarnięci ludzie olali, ale głupcy, za to poszli gremialnie i kogo teraz mamy u steru państwa? Pisz co chcesz, ale to nic u mnie nie zmieni,... No pasaran!

bebek@do bebka
2016-02-26 11:14:35

Widzisz kto z wami dyskutuje .Wasz poziom

do bebka
2016-02-25 15:05:12

"Daj już spokuj i nie pisz sama do siebie ."/ Spokój piszemy przez "ó"! Człowieku jak ty masz czelność zabierać głos będąc analfabetą? A, Kopernik też była kobietą :) :) :)

bebek
2016-02-25 09:39:03

Daj już spokuj i nie pisz sama do siebie .

do bębna ,jw ,do jw
2016-02-24 20:15:20

"Tak zgadłaś to ja he he he" /Fajnie, że się zgadzasz, że to ty. Tylko zaskakujące, że tak szybko zgodziłeś się na to, że jesteś niespełna rozumu(eufemizm).Naprawdę bardzo smutne jest to twoje he,he,he. :(

bebek@..........
2016-02-24 10:41:45

Pełna zgoda. Projekciki urbanizacyjne, które w naszym mieście urastają do inwestycji co najmniej ćwierćwiecza, i tak są przez władzę nagłaśniane i prezentowane, to projekty które są standardem w miastach racjonalnie zarządzanych i rozwijających się.Bez ściągnięcia dużych/średnich inwestorów do Sokołowa, a co za tym idzie bez powstania nowych miejsc pracy oraz podatków wpływających z tego tytułu do kasy miasta, nic się na tym zadupiu- jak piszecie- po prostu nie zmieni. Społeczeństwo miasta, musi wreszcie zrozumieć, że ci których tak uparcie wybierają do władzy w tym mieście, to zwykli ignoranci i z nimi miasto nie ma żadnych szans na przyszłość. Miasto potrzebuje dwóch zmian. Pierwsza, to zmiana mentalności/sposobu myślenia jego społeczeństwa, a druga, to jak najszybsza zmiana jego władz. JW i do JW, jeszcze raz, pełna z Wami zgoda.

bebek@JW I doJW
2016-02-24 10:33:55

Sokolow jest zadupiem bo tu kazdy chodnik, pomnik, lamba to sensacja i duzy sukces i jedyny sukces ! Miasto kostki brukowej i ukladzikow i tak od zawsze, Ci co maja dojscia do starostwa/urzedu miasta/gminy/policji itp zadowolona. W sokolowie nie ma co liczyc na jakis przetarg,zalozenie powaznej firmy ! Dzis jestem po 30 i od podstawowki pamietam ze to miasto kostki brukowej i ukladzikow, tych samych klanow i nic sie nie zmienilo. Dodatkowo uwarzam ze to jedna wielka niegosopodarnosc i to celowa,niby na papierze sie zgadza ale to samo 20 lat ? Jak mozna nie zrobic 1% postepu? I ciagle ta sama grupa osob doi nasz budrzet. Przyklad monitoringu, po co to komu ? Chyba tej firmie co to prowadzi ! To jest celowa niegospodarnosc ! Wydadki na monitoring, pewniew milion juz poszedl sie je....a zyski z tego ? Ktos wyrzucil papierek i kolizja drogowa ! Zreszta ten przyklad jest smieszny i widac golym okiem o co chodzi moim zdaniem ! Ale przez 20 lat bylo setki takich i to grubszych sytuacji. Dla mnie sokolow to druga Korea!jestem za rozwiazaniem wladz miasta itp i zarzadzanie wszystkim z Siedlec, bylo by lepiej dla Nas wszystkich a ukladzik by pekl w wiekszosci A oni o pomnikach,monitoringach i bezpieczenstwie ( chyba bezpiecznym sposobie wyprowadzania kasy budrzetowej ) Mam juz tego dosc ! I co ja mam przez to wyjerzdzac ?

do JW
2016-02-24 09:06:00

Sokołów zawsze był zadupiem. Tylko kiedyś był zadupiem Polski,potem zadupiem województwa, a teraz to już nawet zadupiem powiatu. Już chyba nawet w Kosowie jest lepiej niż tutaj, nie mówią o takich miastach jak Węgrów, czy Siedlce. I nie widzę szans na zmianę na lepsze, skoro nawet w takiej sprawie są oszołomy, które traktują to na zasadzie "nie bo nie!!!"

JW
2016-02-23 23:41:37

Tak zgadłaś to ja he he he

do bebka@
2016-02-23 16:11:31

"Pani bebek wyraźnie służy odpoczynek od pisania głupot". Ty, jak widzę nie wiesz kim jestem, ale ja wiem kim ty jesteś,...fajnie co?

bebek@..........
2016-02-23 12:11:51

To juz przestaje byc kabaretem a jest zenada i kpina. Tych ludzi juz nie warto nazywac pseudopolitykami ! Moja odpowiedz jest taka ze nalezy zlikwidowac rady miejskie,powiatowe, urzad miasta i starostwa w takich malych przybydkach jak Sokolow P itp bo to strata kasy a tworzyc wieksze osrodki ktore naprawde i realnie pracuja, powtarzam pracuja a nie pajacuja !

kabaret
2016-02-22 22:02:03

...a ty jesteś nieukiem :p

bebek@haimek
2016-02-22 13:44:27

Ta czwórka jako pierwsi zasłużeni. Tylko jak ta alejka ma wyglądać?. Popiersia pomysłodawca będzie stawiał?, a może odciski pośladków?, a może muszle sedesowe z nazwiskami?, to mieszkańcy zaakceptują. Zastanawia mnie jakim trzeba być de..... żeby takie rzeczy wymyślać i publicznie głosić.

popo
2016-02-22 13:40:18

Pani bebek wyraźnie służy odpoczynek od pisania głupot


2016-02-22 13:15:34

Bebek jesteś z pod ciemnej gwiazdy?

haimek
2016-02-20 17:20:41


Dane kontaktowe