17
2020
2019-10-09

Aleja Polskich Noblistów. Otwarcie ścieżki edukacyjnej przy Dworku w Woli Suchożebrskiej


W Dworku Ziemiańskim w Woli Suchożebrskiej została otwarta Aleja Polskich Noblistów, dzięki której uczniowie w ciekawy sposób mogą pozyskać wiedzę o Polakach odznaczonych Nagrodą Nobla. Udostępnienie alei i ogrodu dla celów dydaktycznych jest inicjatywą firmy Sokołów S.A., która jest właścicielem obiektu.

Oficjalnego otwarcia Alei Polskich Noblistów dokonali Wójt Gminy Suchożebry Krzysztof Bujalski oraz kierownik delegatury wojewódzkiego konserwatora zabytków Mirosław Starczewski.

Aleję Polskich Noblistów tworzą wyrzeźbione w drewnie postaci Polaków, będących laureatami tej wyjątkowej i znanej na całym świecie nagrody. Na potrzeby alei powstały figury Henryka Sienkiewicza, Władysława Reymonta, Marii Skłodowskiej-Curie, Czesława Miłosza, Lecha Wałęsy i Wisławy Szymborskiej. Przy każdej rzeźbie postawiona została również tabliczka, z najważniejszymi informacjami o nobliście.

Aleja znajduje się w ogrodzie przy Dworku Ziemiańskim w Woli Suchożebrskiej. To zabytkowy obiekt, który staraniem firmy Sokołów S.A. przeszedł gruntowną rewitalizację.

Spacer Aleją Polskich Noblistów będzie znakomitą okazją do przeprowadzenia lekcji o Polakach, którzy wsławili się wybitnymi osiągnięciami w wielu dziedzinach. W celu ustalenia terminu wizyty w Alei Polskich Noblistów, należy skontaktować się z Kierownikiem Dworku Ziemiańskiego – Jerzym Mateuszakiem, telefonicznie (602 550 610) lub mailowo (jerzy.mateuszak@sokolow.pl).
Inf. pras.
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe