17
2020
2014-12-05

„Ale CZAD!!!” z Grupą MoCarta


W środę 26 listopada Sokołowskim Ośrodku Kultury wystąpił kwartet smyczkowy Grupa MoCarta. Goszczący po raz pierwszy w Sokołowie ten najlepszy w Polsce kabaret muzyczny zaprezentował nowy program „Ale Czad, czyli podróże Grupy MoCarta”.

Muzycy, bardzo lubiani za profesjonalizm i za pozytywną dawkę energii, z którą wychodzi się z każdego koncertu, prowadzą aktywną działalność koncertową i nie narzekają na brak widzów. Również sala widowiskowa SOK była wypełniona do ostatniego miejsca. 
W programie jak zwykle pojawiły się wspaniałe aranżacje znanych utworów klasycznych i rozrywkowych na wesoło, jak również nowe utwory.  Muzycy zaprezentowali nieprzeciętne umiejętności gry na instrumencie, fantastyczny kontakt z publicznością, dbałość o szczegóły i jakość wykonania i jak zwykle sami też bawili się podczas występu. W ponad godzinnym występie nie zabrakło nowych skeczy, były też urywki filmów z podróży, opowieści o Chinach, Meksyku i innych egzotycznych miejscach, wspomnienia zaskakujących przygód i ogromna energia - jednym słowem CZAD.
 
Grupę MoCarta tworzą czterej absolwenci Akademii Muzycznej w Warszawie i Łodzi: Filip Jaślar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk i Bolek Błaszczyk. Zespół istnieje na scenie już prawie 20 lat, (w obecnym składzie od 1997 roku), ale wciąż zaskakuje nowymi pomysłami.  Balansując na pograniczu klasycznego kwartetu smyczkowego i kabaretu znakomicie wpisuje się w popularyzację muzyki klasycznej. Zespół Grupa MoCarta to nie tylko kabaret muzyczny. Zespół występuje również z repertuarem klasycznym oraz zajmuje się muzyką rozrywkową. Współpracował m.in. z takimi artystami jak Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska, Grupa pod Budą, Marian Opania, Włodzimierz Korcz, Czerwony Tulipan, Kayah, mim Ireneusz Krosny, jazzman Bobb McFerrin. Zespół jest laureatem wielu nagród (Grand Prix XVIII Biesiad Satyry i Humoru "Złota szpilka", II nagroda Przeglądów Kabaretów PaKa 1998 i 2000, Grand Prix Festiwalu Dobrego Humoru w Trójmieście w 2002 i in.). Działalność artystyczna grupy MoCarta jest sukcesywnie utrwalana na płytach.
 
JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe