43
2019
2013-08-30

Aktywne wakacje w gminie Sabnie


Wiele dzieci podczas wakacji skarży się na nudę. Uczniowie szkół znajdujących się na terenie gminy Sabnie na pewno z tym się nie zgodzą. 

Dla nich wakacje minęły pod znakiem aktywnego wypoczynku. Przez cały sierpień gmina Sabnie realizowała projekt pt. „Lubię Szkołę - wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z gminy Sabnie”.
- Projekt skierowany był do wszystkich uczniów szkół znajdujących się na terenie naszej gminy. Jego głównym celem było pobudzanie aktywności uczniów w zakresie nauk matematyczno - przyrodniczych, językowych oraz przedsiębiorczości - mówi Paweł Nasiłowski, pracownik Urzędu Gminy w Sabniach.
- Działania, które zostały przeprowadzone w ramach projektu, to m.in. zajęcia wyrównawcze, językowe, pozalekcyjne zajęcia artystyczne, warsztaty dziennikarskie oraz zajęcia z technologii informacyjnych. W trakcie projektu we wszystkich szkołach dyżury pełnili doradcy zawodowi, psycholodzy i logopedzi. 
Na potrzeby tych zajęć zakupiono m.in. aparaty fotograficzne, materiały poligraficzne i papierniczne, 2 komputery przenośne, ekran przenośny, rzutnik multimedialny, tablice flipcharta i odtwarzacz CD.
W dniach 20-26 lipca uczniowie z najuboższych rodzin wzięli także udział w wakacyjnym Obozie Edukacyjnym. Przez cały tydzień uczniowie wypoczywali w Centrum Wypoczynkowo-Rekreacyjnym „PROSERWY” w Serwach koło Augustowa. Jak informuje Paweł Nasiłowski, w programie obozu znalazły się m.in. wycieczki rowerowe po Puszczy Augustowskiej, przejazd Wigierską Kolejką Wąskotorową, wycieczka do Płociczna, wypoczynek na plaży, zajęcia sportowe, w tym rejs gondolami po jeziorach.
Projekt obejmował również szkolenie dla 20 nauczycieli pod nazwą „Praca z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych w szkołach ogólnodostępnych”. Łączna wartość projektu wyniosła 269 917 zł., przy czym dofinansowanie Unii Europejskiej i środki z Budżetu Państwa to aż 261 187 zł, co daje prawie 97%.

KAMIL WASZCZUK« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe