32
2019
2013-10-31

Akcja "Znicz 2013"


W okresie Wszystkich Świętych zawsze dochodzi do wielu wypadków. Aby zatem odwiedzanie grobów było bezpieczniejsze, wprowadzona została akcja Znicz, której zadaniem jest zmiana organizacji ruchu, szczególnie w rejonie cmentarzy. 

Akcja rozpoczęła się już w ubiegłą sobotę, jednak największe natężenie ruchu pojazdów pojawi się jutro. 
Jak donosi nam oficer prasowy KPP Sokołów Podlaski Sławomir Tomaszewski, ruchem pojazdów w Sokołowie Podlaskim kierowali będą policjanci oraz strażacy z ochotniczych jednostek. Ulica Szopena będzie zamknięta dla ruchu. Osoby, które chcą dojechać na cmentarz umiejscowiony przy tej ulicy, proszone są o pozostawienie auta przy ośrodku kultury, Urzędzie Miasta, ul. ks. Bosko lub ul. Armii Krajowej. Ponadto na ul. Sadowej, Bartoszowej i Piłsudskiego będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania pojazdów. Z kolei ul. Andersa na ten okres stanie się drogą jednokierunkową - wjazd obowiązywał będzie od ulicy Piłsudskiego!
Pamiętamy: stosujmy się do poleceń policjantów, a wybierając się w dłuższą podróż, koniecznie sprawdźmy stan techniczny pojazdu.

Policja apeluje również, aby na cmentarz nie zabierać wartościowych przedmiotów, bagaży oraz pieniędzy, bowiem złodzieje pracują w tym okresie bardzo solidnie.
- Co roku w tym okresie policjanci zatrzymują tzw. "hieny cmentarne", które okradają nagrobki, a przedmioty uzyskane w ten sposób, odsprzedają innym - mówi S.Tomaszewski. - Pamiętajmy również aby w trakcie jazdy autobusem bacznie pilnować swoich rzeczy i unikać sztucznych tłoków - dodaje rzecznik prasowy.

KW
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe