17
2020
2017-10-27

"Akcja Znicz"


Wzorem lat ubiegłych, także i w tym roku, sokołowscy policjanci pomogą kierowcom i pieszym dotrzeć bezpiecznie do grobów bliskich zmarłych. W celu zachowania bezpieczeństwa wzmożone będą kontrole trzeźwości kierowców oraz stanu technicznego aut.

Akcja "Znicz" rozpoczęła się już 27 października i potrwa do 2 listopada. Policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców, aktualność ich dokumentów oraz stan techniczny pojazdów. Mundurowi dużą wagę przywiązują także do tego, czy kierowcy i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz, czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach.

Priorytetowym działaniem policji będzie zapewnienie płynności ruchu na drogach krajowych nr 62 i 63 oraz kierowanie ruchem pojazdów w okolicach sokołowskich cmentarzy.

Jak poinformowała st. sierż. Dominika Rozbicka, na ulicach Piłsudskiego, Sadowej i Bartoszowej będzie wprowadzony zakaz postoju oraz zakaz zatrzymywania się pojazdów. Jeśli będziemy chcieli odwiedzić cmentarz przy ul. Bartoszowej, zostawmy swój samochód na przycmentarnym parkingu lub na terenie samego cmentarza. Wjazd na ul. Generała Władysława Andersa wyznaczony zostanie od ul. Piłsudskiego w stronę ul. Elizy Orzeszkowej.

Bardziej skomplikowana sytuacja dotyczyć będzie cmentarza przy ul. Chopina, gdyż ulica ta będzie wyłączona z ruchu. Wjechać na nią będą mogły wyłącznie pojazdy przewożące osoby chore, starsze bądź niepełnosprawne. Pozostali kierowcy proszeni są o parkowanie swoich aut na okolicznych parkingach – przy Urzędzie Miasta, Starostwie Powiatowym, Sokołowskim Ośrodku Kultury i Kościele św. Jana Bosco.

Działania policji w okolicach cmentarzy rozpoczną się w godzinach popołudniowych 31 października, a zakończą się wieczorem 2 listopada.

Policja apeluje o ostrożność, rozwagę, zachowanie bezpieczeństwa oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków.

Katarzyna Dybowska 

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

i znów poziom stresu kierowców osiągnie wyżyny, łazikowanie pieszych "gdzie popadnie" przez jezdnie wzrośnie, służbowi prawdopodobnie przytulą premie, a zakłady blacharskie jak co roku będą leczyć drobne stłuczki. JAK ZA KOMUNY! MY Waadza WAM ZORGANIZUJEMY bo wam samym nie wolno nic organizować. (piszę tu o tych, którzy rozkazują, a nie wykonują).

sokołowiak
2017-10-30 12:35:00
Strona 1/1


Dane kontaktowe