42
2019
2013-04-22

Akcja „Książka zamiast marihuany”


Wkład Sokołowskiej Organizacji SLD

w obchody Światowego Dnia Książki - 23.04.2013roku

 

Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii. W 1926 roku wystąpił z nim wydawca Vicente Clavel Andrés.  23 kwietnia jest tam hucznie obchodzonym świętem narodowym, jako dzień jej patrona – Świętego Jerzego.

W tym dniu /23.04.2013/ o godz. 12.00 w centralnych punktach Sokołowa Podlaskiego, Kosowa Lackiego, Jabłonny Lackiej, Repek i Sterdyni przedstawiciele SLD rozdawać będą 2500 nowych książek o zróżnicowanej tematyce przeznaczonych dla różnych grup wiekowych.

Stały kontakt z książką jest ważny na każdym etapie życia . Pozyskany w dzieciństwie nawyk częstego kontaktu z książką, wpojony przez troskliwych rodziców czytającym swym pociechom bajki i to nie tylko do poduszki, często pozostaje nałogiem , którego nie sposób przedawkować.

Niestety coraz częściej u młodych ludzi zaczynają przeważać inne bardzo negatywne nałogi, które mają być substytutem „świata książki”.

Z przykrością stwierdzamy, że wśród wielu dorosłych brak jest czynnego przeciwstawiania się tej patologii. Wręcz przeciwnie, w niektórych środowiskach świadomie promuje się wśród młodzieży stosowanie używek jako przejaw obowiązującego trendu.

SLD zdecydowanie przeciwstawia się takiej sytuacji, wyrażając swoje stanowisko akcją „Książka zamiast marihuany”

W ramach tej akcji na Mazowszu rozdanych zostanie 100tys. książek.

Jesteśmy przekonani, że dokładając swoją akcją cegiełkę do obchodów Światowego Dnia Książki wpłyniemy na zwiększenie zainteresowania czytelnictwem powiatu sokołowskiego.


 

Przewodniczący RP SLD w Sokołowie Podlaskim

Piotr Madoń

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe