17
2020
2013-10-08

Akcja „Książka dla przyjaciół 2013”


Sokołowskie Towarzystwo Społeczno – Kulturalne od kilku już lat organizuje zbiórkę książek dla polskich szkół na Wileńszczyźnie.

Jak mówi pani Wanda Wierzchowska, z informacji otrzymywanych od młodzieży i nauczycieli, uczestników letnich obozów w Serpelicach, wynika, że w ich bibliotekach ciągle jest mało polskich lektur, klasyki literatury pięknej oraz książek dla najmłodszych. Brakuje także przyborów szkolnych i materiałów plastycznych. 

W imieniu Zarządu STSK zwracamy się z prośbą do młodzieży i nauczycieli naszych szkół oraz wszystkich mieszkańców o przekazanie stosownych książek i artykułów szkolnych, które zostaną zawiezione bezpośrednio do szkół w rejonie wileńskim. 
Miłym darem będą książki w dobrym stanie lub zupełnie nowe. Książki prosimy składać w agencji Banu PKO BP, przy ul. Długiej 48 oraz w I Liceum Ogólnokształcącym, przy ul. Sadowej 11, z informacją od kogo dary pochodzą. Na książki czekamy do końca października.
Kontakt z organizatorami: Krystyna Matysiak: 512 – 216 – 632, Wanda Wierzchowska : 693 – 720 – 106 lub Agata Mosiej 500 – 121 – 130.
 
Krystyna Matysiak, prezes STSK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe