29
2022
2012-09-14

Akcja „Książka dla przyjaciół 2012”


Sokołowskie Towarzystwo Społeczno – Kulturalne od kilku już lat organizuje zbiórkę książek dla polskich szkół na Wileńszczyźnie.
Jak mówi pani Wanda Wierzchowska, z informacji otrzymywanych od młodzieży i nauczycieli, uczestników letnich obozów w Serpelicach, wynika, że w ich bibliotekach ciągle jest mało polskich lektur, klasyki literatury pięknej oraz książek dla najmłodszych.
W ostatnich dniach sierpnia, na zaproszenie Polskiej Macierzy Szkolnej, do Wilna udała się delegacja z Sokołowa, w składzie: pan Bogusław Karakula Burmistrz Miasta, pani Maria Koc Dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury oraz pani Wanda Wierzchowska z Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Podczas tej wizyty padły słowa uznania dla Sokołowskiego Towarzystwa Społeczno – Kulturalnego, za wieloletnie organizowanie letnich obozów oraz podziękowania dla darczyńców przekazujących książki. Prezes Polskiej Macierzy  Szkolnej  wyraził nadzieję na dalszą współpracę pomiędzy szkołami z Sokołowa Podlaskiego i Rejonu Wileńskiego.
W imieniu Zarządu STSK zwracamy się z prośbą do młodzieży i nauczycieli naszych szkół oraz wszystkich mieszkańców o przekazanie stosownych książek, które zostaną zawiezione bezpośrednio do szkół.
Miłym darem będą książki w dobrym stanie lub zupełnie nowe. Książki prosimy składać w Sokołowskim Ośrodku Kultury ( w portierni na dole), z informacją od kogo książki pochodzą.
Na książki czekamy w dniach od 10 września do 10 października. Kontakt z organizatorami: Wanda Wierzchowska: 601 183 722 lub Agata Mosiej 500 121 130.

Krystyna Matysiak,
prezes STSK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe