17
2020
2021-12-14

Akademiczki lepsze po dogrywce


W dniach 11-12.12 na pomoście warszawskiego Impulsu Warszawa odbył się IX Południowopraski Turniej im. Bogusława Ulatowskiego w Podnoszeniu Ciężarów oraz Ogólnopolski Turniej w Wielobojach Atletycznych.

Pierwszego dnia zawodów do rywalizacji ruszyli starsi zawodnicy. LMPKPC Sokołów Podlaski wystawił szóstkę zawodników. Jako pierwsze wyszły dziewczyny. W grupie do lat 15 zwyciężyła Julia Machniewska, która uzyskała 150 kg w dwuboju (67+83). Julka zaliczyła 5 podejść, bijąc przy tym rekord życiowy w podrzucie. Również w grupie do lat 15 na III miejscu start zakończyła Natalia Przywózka, która uzyskała wynik 69 kg (30+39). Trzecią zawodniczką z Sokołowa, startującą w grupie do lat 15, była Martyna Marciniak, która zakończyła start na IV miejscu z wynikiem 66 kg (26+40). Wyniki Natalki i Martyny to ich nowe rekordy życiowe.

W grupie dziewcząt do lat 17 Julia Barcik zajęła II miejsce, uzyskując wynik 97 kg (43+54). W klasyfikacji OPEN kobiet Julia Machniewska, jak na tegoroczną Wicemistrzynię Polski przystało z wynikiem 196,4 punkta zajęła II miejsce, tracąc do I niespełna 4 punkty.
Po dziewczętach przyszedł czas na mężczyzn.

W grupie do lat 20 sokołowski klub wystawił dwóch zawodników. Kacper Kowalik i Łukasz Borychowski zaliczyli udany start, zaliczyli wszystkie podejścia. Kacper z wynikiem 97 kg (36+61) zakończył rywalizację na XI miejscu. Lokatę niżej sklasyfikowany został Łukasz, który zakończył zawody z wynikiem 106 kg (46 + 61).

W niedzielę 12 grudnia na pomoście zaprezentowali się najmłodsi adepci podnoszenia ciężarów. Tradycyjnie już przyszli zawodnicy rywalizowali w wieloboju atletycznym (bieg wahadłowy, skok w dal z miejsca oraz rzut piłką lekarską) i rwaniu na technikę, gdzie oceniana jest technika wyrwania sztangi, a nie jej ciężar. W grupie chłopców do lat 14 zwyciężył Mateusz Kujawa, w grupie do lat 12 na II miejscu zawody ukończył Radosław Misiak. W grupie dziewczynek do lat 12 na IV miejscu zawody ukończyła Dominika Gromek. Lokatę niżej sklasyfikowana została Gabrysia Maleszewska. W grupie dziewcząt do lat 14 VI miejsce wywalczyła Natalia Przywózka, a VII Martyna Marciniak.

Był to ostatni start zawodników z Sokołowa Podlaskiego w tym roku. Teraz czas na chwilę odpoczynku i od stycznia zaczynamy na 100%. Plany na rok 2022 ciężarowcy mają duże więc i ogrom pracy przed nimi. Wkrótce podsumowanie roku 2021.


Juliusz Nowicki

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe