17
2020
2019-02-07

AKADEMIA PIŁKARSKA 2008 o krok od Finałów Mistrzostw Polski!


Niesamowity wynik osiągnęli chłopcy z rocznika 2008 AP w Sokołowie Podlaskim. W dniu 22.01.2019 r. jako reprezentanci i zwycięzcy ligi rocznika 2008 udali się do Ciechanowa na finały Mazowsza, które jednocześnie były eliminacjami do Mistrzostw Polski o Puchar Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka.

Nasi piłkarze, którzy od dłuższego czasu należą do ścisłej czołówki ekip w województwie (i nie tylko) w grupie A rywalizowali z jednym z faworytów do zwycięstwa Escolą Varsowia Warszawa oraz Bronią Radom. Oba mecze, bardzo zacięte, z sytuacjami bramkowymi, jak i świetną grą bramkarza Artura Krysińskiego zakończyły się remisami 0: 0, co dało II miejsce i awans do półfinału. Tu AP zmierzyła się ze zwycięzcą grupy B - bardzo mocnym zespołem Królewscy Płock. Po bramkach Mikołaja Izdebskiego i Kacpra Plichta zwycięstwo 2: 1.W finale, po zaciętej i pełnej dramaturgii grze i walce o „bilet” do Mistrzostw Polski przegrana z zespołem Escoli 3:4. Na trzy minuty przed końcem AP prowadziła 3:2. Bramki: Mikołaj Izdebski - 2, Tomek Kondracki - 1.

Jesteśmy drugą drużyną na Mazowszu.

To był piekielnie wyczerpujący Turniej, stojący na bardzo wysokim poziomie. Escoli gratulujemy awansu i trzymamy kciuki za dobry występ na MP. Dla Akademii Piłkarskiej to OGROMNY sukces, który pokazuje, iż szkolenie idzie we właściwym kierunku i pozwala rywalizować z tak dużymi Ośrodkami jak Warszawa, Płock czy Radom.

Skład drużyny:
Artur Krysiński, Jakub Wojtczuk, Mikołaj Izdebski, Dalitso Maseko, Oliwier Banaszczuk, Bartosz Nowak, Fryderyk Andrzejczuk,
Sebastian Ignaciuk, Hubert Stanisławski, Kacper Plichta, Tomasz Kondracki.

Trenerzy:
Krzysztof Paderewski, Robert Parzonka, Maciej Florczuk


Juliusz Nowicki 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe