17
2020
2021-03-23

Akademia Futbolu OSIR Sokołów Podlaski


Projekt "Akademia Futbolu OSIR Sokołów Podlaski" powstał we wrześniu 2020 roku. Kilka miesięcy później trzy grupy młodych piłkarzy rozpoczną zmagania ligowe.

Najmłodsi czyli Żaki w swojej lidze będą rywalizowali w systemie turniejowym. Łukasz Sawicki i Szymon Chadaj do ligi zgłosili dwie drużyny. Wśród zawodników urodzonych w 2012 roku chęć udziału wyraziły cztery zespoły, natomiast rok młodsi będą mieli do rozegrania o jeden turniej więcej. Na co dzień pod okiem Sawickiego i Chadaja trenuje 30 zawodników.

W rozgrywkach ligowych zespół U-8 będzie dodatkowo wspomagany przez "Skrzatów", którzy tydzień w tydzień pracują pod batutą Jakuba Paderewskiego i Joanny Wasiluk.  Początek zmagań o stawkę 10 kwietnia. Dawid Kobus i Michał Ambroziak ze swoimi podopiecznymi spotkania o punkty rozpoczną 27 marca. Orliki (2010/2011) zagrają z pięcioma ekipami. Podczas jednej rundy z każdą z nich zmierzą się dwukrotnie. W tej kategorii wiekowej swoje umiejętności szlifuje 35 młodych piłkarzy. Podobnym systemem będą grali Młodziki (2008/2009). Zawodnicy Rafała Marcyniuka i Bartłomieja Rytla także rozegrają dziesięć meczów, po dwa z każdym przeciwnikiem. Trenerzy mają do swojej dyspozycji 23 adeptów futbolu. Pierwsze starcie ligowe czeka ich już w najbliższą sobotę.

Na koniec warto wspomnieć o najstarszych, czyli zawodnikach z rocznika 2004 i starszych, którzy zaznali już smaku seniorskiej piłki. Zespół prowadzony kiedyś przez trenera Krzysztofa Świnarskiego przeszedł wraz ze szkoleniowcem do kadry rezerw Podlasia Sokołów Podlaski, występujących na co dzień w siedleckiej B- Klasie.

W tak młodym wieku to znakomite przetarcie przed dalszą przygodą z futbolówką. Korzystając z okazji chcielibyśmy podziękować sponsorom, którzy wspierają działalność Akademii Futbolu OSIR Sokołów Podlaski. Serdecznie dziękujemy firmom: TechBud Jakub Makowiecki, Transimpex, Topsport, Rob-Mar Market Mrówka.

Dziękujemy, że jesteście z nami!


Info. i Fot. Miasto Sokołów Podlaski

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

A roczniki 2005, 2006 i 2007 nie istnieją? Bo o nich cisza w tym artykule.

aaa
2021-04-05 17:59:51
Strona 1/1


Dane kontaktowe