2
2020
2018-04-26

Akademia Chóralna w Gminie Bielany


Dzięki współpracy Urzędu Gminy Bielany z Zespołem Oświatowym im. Św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach realizowany jest najbardziej renomowany projekt edukacji muzycznej w Polsce pt: “Akademia Chóralna”.

Projektowi patronuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a głównym organizatorem jest Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego - instytucja kultury, obejmująca m.in. Filharmonie dla Młodych, czy Singing Europe. NFM jest członkiem Pearle â Live Performance Europe zrzeszającej ponad 5000 organizacji z domeny sztuk wykonawczych, European Festivals Association skupiającej festiwale z 40 europejskich krajów, International Society for the Performing Arts, stowarzyszenia ponad 400 organizacji z całego świata zajmujących się muzyką, teatrem i tańcem, czy Europe Jazz Network.

Celem projektu jest rozpowszechnienie śpiewu, jako powszechnego dobra, przez stworzenie spójnego programu rozwoju chórów – od przedszkola do zespołu zawodowego.

Chór szkolny Zespołu Oświatowego im. Św. Królowej Jadwigi w Bielanach dzięki zakwalifikowaniu się do projektu uczestniczył m.in.: w wielkim koncercie chórów „WisłoFonia”, który odbył się w Warszawie, wystąpiły w nim 22 najlepsze chóry szkolne z woj. mazowieckiego.

Artyści uczestniczyli także w Konkursie Chórów Regionu Mazowieckiego w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie chór jako debiutant uzyskał bardzo wysoką punktację, otrzymując Brązowe Pasmo.

Dzieci znalazły się wśród 14 chórów wyróżnionych w całym woj. mazowieckim w 2018 r. i zostały objęte opieką finansowo – merytoryczną. Projekt to także szkolenia dla dyrygenta organizowane m.in przez Polską Akademię Nauk.

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem dzieci muzyką w Gminie Bielany powstała Innowacyjna Szkoła Muzyki Rozrywkowej. Zajęcia rozpoczynają się od września 2018r. Dzięki niej dzieci i dorośli będą mieli okazję rozwijać swoje artystyczne pasje. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest nauczyciel muzyki – Pan Dominik Grzyb. Innowacyjność to nie tylko część nazwy tego wyjątkowego miejsca. Zajęcia prowadzone będą przez nauczycieli, którzy do pracy wykorzystują nowoczesne formy uprawiania muzyki. W gronie kadry pedagogicznej znalazły się m.in. reprezentantka Polski w konkursie Eurowizji oraz osoby związane z Telewizją. W szkole można będzie nauczyć się grać na instrumentach, śpiewać, wystąpić na prawdziwym koncercie, można też nagrać piosenkę czy teledysk. Uczniowie nie muszą od razu dysponować własnymi instrumentami.

W szkole nie będzie egzaminów, stresu – muzykę traktuje się jako zabawę. Stawia się tu na nowatorskie metody edukacji muzycznej łączące muzykę klasyczną z muzyką rozrywkową. Oferta skierowana jest do wszystkich osób bez względu na wiek czy miejsce zamieszkania.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na: www.rozrywkowaszkola.pl oraz telefoniczny kontakt z P. Dominikiem Grzybem pod nr 505-677-428.

Miej odwagę się wybijać - mawiali wielcy muzycy. Jakże to adekwatne słowa do zaangażowania dzieci, rodziców, z którymi dane mam jest pracować. Ta świadomość sprawia, że z ogromną przyjemnością podejmujemy kolejne działania. Praca w Gminie Bielany, w której rozwój młodych pokoleń oraz chęć wymagania od siebie stoją zawsze na pierwszym miejscu, powoduje, że rozwijają się nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele.

Info / Fot: UG Bielany 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe