43
2019
2014-06-07

Aby pieskom było lepiej...


Sokołowskie schronisko dla psów wreszcie doczekało się kapitalnego remontu! Ten remont dokładnie pokazuje, iż samorządom niekiedy potrzeba tylko chęci. Dobrych i szczerych chęci, których dość często - niestety - ale brakuje.

Schronisko działa już od kilkunastu lat. Oprócz pomocy wolontariuszy działających przy CPS, wszystkie pozostałe koszty, obejmujące m.in. opiekę weterynaryjną i pokarm dla zwierząt, pochodzą z budżetu miasta. Sokołowski magistrat w 2013 roku na prowadzenie schroniska wydał ponad 31 tysięcy, rok wcześniej - około 29 tys. W tym roku uwzględniono także kapitalny remont schroniska.
Plany stały się faktem!

Remont schroniska pokazuje, iż nie zawsze pieniądze, a szczere chęci się liczą.

- Materiały praktycznie nic nie kosztowały. Udało nam się wszystko pozyskać z powstającego na terenie byłej cukrowni Parku Przemysłowego - tłumaczy Jarosław Tokarski, Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w UM. - Tzw. "robocizna" również nie była kosztowna - otóż robotnicy pracowali w ramach prac interwencyjnych, a więc większość kosztów ich zatrudnienia pokrywał Powiatowy Urząd Pracy - dodaje naczelnik.

Gdy zapytaliśmy o dokładną kwotę remontu, w odpowiedzi usłyszeliśmy: - Trudno będzie dokładnie wyliczyć, aczkolwiek na pewno były to bardzo minimalne kwoty. Nie była to kwota killkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy, lecz co najwyżej kilku.

Cały artykuł w najbliższym papierowym wydaniu.


KAMIL WASZCZUK

« wróć | komentarze [4]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Do "Eskulap". Hitler i Stalin stosowali podobne metody "uszczęśliwiania" ludzi. Naprawdę chciałbyś tak samo zachowywać się wobec bezbronnych zwierząt ?!

Kris
2014-06-09 07:17:36

Rozwiązaniem "psich" problemów socjalnych zawsze był hycel. Po co marnować publiczne pieniądze?

Eskulap
2014-06-08 20:13:56

"...Trudno będzie dokładnie wyliczyć, aczkolwiek na pewno były to bardzo minimalne kwoty. Nie była to kwota killkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy, lecz co najwyżej kilku." //// Jeszcze jakiś czas temu pomyślałbym,że to są jakieś żarty ze strony pracownika z UM ,ale teraz mogę z pewnością powiedzieć,że tak wygląda profesjonalizm w wydaniu ekipy obecnego UM ! Jeśli tak wyglądają wszystkie wyliczenia inwestycyjne w mieście,to nic dziwnego ,że to miasto upada i jest rozprowadzane na prawo i na lewo ?!

bebek
2014-06-07 10:17:57

Może choć psom będzie trochę lepiej ? Mieszkańcy miasta pod takimi beznadziejnymi rządami i tak nie mogą już na nic dobrego liczyć .

Maria ze Złodziejowa
2014-06-07 10:04:48
Strona 1/1


Dane kontaktowe