17
2020
2019-07-16

Absolwenci i Goście – plener malarski


W dniach od 1 do 10 lipca miał miejsce w Supraślu plener plastyczny „Absolwenci i Goście”, który współorganizują Sokołowski Ośrodek Kultury w Sokołowie Podlaskim i Centrum i Rekreacji w Supraślu. Wzięło w nim udział trzynaście osób; Anna Nowińska, Ewa Łukiewska, Maria Wojnicka z Ryszard Wojnicki z Gdańska, Ewa Kunicka z Repek, Janina Knap z Rydzewa, Krystyna Wantuch, Maria Jujka z Sopotu, Maria Sawicka- Biczyk, Tomasz Januszewski, Tamara Baczkowska-Urban z Warszawy, Piotr Daniluk, Joanna Błońska z Sokołowa Podl. – kurator pleneru.

Plener rozpoczęła jak co roku wystawa prac uczestników pleneru i zaproszonych do udziału w wystawie absolwentów Liceum Plastycznego w Supraślu.

W dniu 3 lipca o godz. 18.00 w Galerii „Pod Plafonem” odbył się jej wernisaż. Oprócz uczestników pleneru wzięli w niej udział: Janusz Debis, Andrzej Dworakowski, Krzysztof Koniczek, Krystyna Kunicka z Białegostoku, Jadwiga Załęska, Marek Chomczyk, Zbigniew Waszczeniuk, Genowefa Obuchowicz, Lila Wyszkowska z Supraśla, Waldemar Regucki z Protas, Anna Kaczor z Wejherowa, Katarzyna Słowińska-Zakrzewska z Kamieńczyka n/Bugiem.

Wystawa, która zgromadziła dwudziestu pięciu artystów, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Była obrazem różnych osobowości artystycznych. Dzięki temu była różnorodna. Złożyły się na to, także tematy prac, nastroje, klimaty, jak również techniki; malarstwo (olejne, akrylowe, pastele) rysunek, grafika, tkanina, batik. Zwiedzający mieli również okazje poznać i rozmawiać z artystami pełniącymi dyżury na wystawie. Wystawę można było oglądać do dnia 9 lipca b.r.


Info / Fot: SOK 


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe