17
2020
2020-06-29

A może do Kiermus?


 Mamy wakacje. Od wielu lat w czasie letnich miesięcy w naszym regionie odbywały się różnego rodzaju imprezy plenerowe. W tym roku ich liczba, głównie z powodu stanu pandemii, będzie znacznie ograniczona bądź zostaną zorganizowane w innym terminie. Dla zainteresowanych podajemy informacje na ten temat.
 
W najbliższą niedzielę, 5 lipca, można wybrać się do nadnarwiańskich  Kiermus koło Tykocina, gdzie od ponad 15 lat raz na miesiąc na Czarciej Polanie, nieopodal Ostoi Żubrów, odbywa się słynny w całej Polsce Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego. Można tam zakupić wszelkiego rodzaju ręcznie wytwarzane antyki, obrusy,  zabawki, obrazki, lalki, kolczyki, bransoletki, broszki itp., a także wędliny, miody i nalewki, pieczywo, sery, owoce i warzywa. 
 
W Kiermusach i okolicy jest wiele innych ciekawostek, podobnie jak w pobliskim Tykocinie. Warto skorzystać z rad stałych bywalców i pojechać tam wczesnym rankiem, bo potem są tłumy i problem z parkowaniem. Dojazd zajmie ok. 1,5 godziny.
W lipcu nie odbędzie się natomiast VII Międzynarodowy Turniej Smaków na Zamku w Liwie. Impreza   zostanie zorganizowana 
w dniach 5- 6 września. 
 
W bieżącym roku nie odbędzie się XX Podlaskie Święto Chleba w Ciechanowcu. Organizatorzy  zapraszają w sierpniu za rok. Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu jest otwarte dla turystów.
 
Otwarty dla zwiedzających i kupujących jest też Ziołowy Zakątek w Korycinach niedaleko Siemiatycz, położony wśród malowniczych lasów i pól, z dala od miejskich zanieczyszczeń i zgiełku. Unikatowy w skali świata obiekt agroturystyczny na powierzchni prawie 20 ha skupia bogatą kulturę i tradycję tego obszaru. Można znaleźć tu charakterystyczne dla regionu zabudowy, rękodzieło, a przede wszystkim wszechobecne zioła. Warto co jakiś czas odwiedzić to miejsce, bo właściciele ciągle zaskakują przybyłych nowymi pomysłami, również dla dzieci.  A przyroda też o każdej porze roku jest inna.
 
Polecamy też kolejne wyjątkowe miejsce – Uroczysko Zaborek (na zdjęciu) za Janowem Podlaskim. To miejsce na pewno nas mile zaskoczy. Ze względu na remonty dróg warto wybrać trasę przez Łosice. 
 
J.O. 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe