17
2020
2018-11-28

9 medali dla najmłodszych zawodników


17 listopada w Michałowicach rozegrana została pierwsza edycja Mazowieckiej Ligi Karate OZKWM w kategoriach U9, U10 i U11. Z naszego klubu wystartowało 6 zawodników: Amelia Chylińska, Zuzanna Pasek, Paweł Siwiak, Franciszek Dorosz, Mikołaj Marcjaniak, Bartosz Wyszyński i Tomasz Parafiński. Czworo z nich stanęło na podium.

Bartosz Wyszyński zajął miejsce w kategorii U10 -25 kg. W tej samej kategorii wiekowej +40 kg Franciszek Dorosz wywalczył brązowy medal, podobnie jak Zuzanna Pasek z sokołowskiej sekcji OKKK w kategorii dziewcząt U10 -30kg. W kategorii dziewcząt U9 -25 kg Amelia Chylińska, również zawodniczka z Sokołowa Podlaskiego, wywalczyła drugie miejsce. Pozostali zawodnicy tym razem odpadli w eliminacjach.

Zawody zgromadziły 142 zawodników z 15 klubów Okręgowego Związku Karate Województwa Mazowieckiego.

Tuż po zawodach Mazowieckiej Ligi Karate w tej samej hali rozegrano zawody Pierwszego Kroku. W tych zmaganiach wystartowali Łada Dawid, Tomasz Gałczyński, Jakub Zadrożny, Przemysław Wielądek, Laura Wielądek, Ela Kloczkowska, Aleksander Kujanek. Czwórka z tych zawodników stanęła na podium: Przemysław Wielądek wywalczył złoto, Dawid Łada, Karol Kujanek i Tomasz Gałczyński sięgnęli po brąz. Dawid Łada, Jakub Zadrożny oraz Tomasz Gałczyński na co dzień trenują w sokołowskiej sekcji OKKK. Wszyscy zawodnicy startowali w najmłodszych kategoriach w rocznikach 2009, 2010 i 2011. Zawody zgromadziły również pokaźną liczbę zawodników.
W zmaganiach wzięło udział ponad 150 zawodników z 12 klubów z Warszawy oraz Mazowsza. Organizatorem zawodów był Klub Karate Zdrowie oraz OZKWM.

Podczas zawodów opiekunami i sędziami byli sensei Radosław Grabowski i sensei Tomasz Marcjaniak.


Info / Fot: Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe