17
2020
2018-10-16

800 tys. zł na remont stadionu


W czwartek 11 października 2018 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyło się spotkanie w sprawie remontu stadionu przy ul. Lipowej. W spotkaniu udział wzięli: Wiceminister Sportu Jarosław Stawiarski, Wicemarszałek Senatu Maria Koc, Senator RP Waldemar Kraska, Burmistrz Bogusław Karakula, radni miejscy, mieszkańcy oraz członkowie i zarząd MKS Podlasie.

Pod koniec 2016 roku Sokołów Podlaski w ramach “Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej” uzyskał dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki na remont miejskiego stadionu. Dotacja w kwocie 900 tys. zł pokryła 48% wydatków przeznaczonych na prace modernizacyjne, a całość przedsięwzięcia wyniosła około 1,8 mln zł. Dzięki rządowemu wsparciu w ubiegłym roku dokonano remontu 400-metrowej bieżni o powierzchni tartanowej oraz kilku innych elementów infrastruktury sportowej.

Podczas prac remontowych okazało się, że gruntownej przebudowy wymaga również płyta boiska. Po dokładnych pomiarach stwierdzono jej nierówność ze spadkiem w kierunku jednej z bramek. Różnica w poziomach pomiędzy jedną a drugą bramką to prawie metr. Przebudowa płyty boiska okazała się nieunikniona, a to z kolei wymagało pozyskania ogromnych środków finansowych.

- Nie jest sztuką zrobić tak duży remont za swoje pieniądze. Sztuką jest pozyskać środki zewnętrzne i z ich pomocą wykonać taką inwestycje - przyznaje Burmistrz Bogusław Karakula.

Podczas czwartkowego spotkania Wiceminister Sportu Jarosław Stawiarski oświadczył, że Sokołów dostanie dofinansowanie w kwocie 800 tys. zł z programu “Sportowa Polska” na remont stadionu. Dotacja będzie stanowić połowę kosztów inwestycji.

Wiceminister Jarosław Stawiarski poinformował, że rząd Prawa i Sprawiedliwości stara się wygospodarować jak największe środki na sport i oświatę. Jego zdaniem to przede wszystkim inwestycja w młode pokolenie, które jest przyszłością Polski. - Jeżeli wójt czy burmistrz miasta nie widzą potrzeby, aby w swoich miejscowościach inwestować w sport to tacy ludzie nie powinni być włodarzami. Burmistrz Sokołowa Podlaskiego widzi taką potrzebę, przedstawił bardzo dobrze napisany wniosek i dzięki temu miasto dostanie dofinansowanie - mówił.

W trakcie rozmów poruszono temat budowy hali widowiskowo-sportowej w naszym mieście. Jak poinformował wiceminister, otrzymaniem rządowej dotacji na budowę hali z widownią do 1000 osób Sokołów również nie powinien mieć problemów.

Obecny na spotkaniu radny miejski i wiceprezes MKS Podlasie Marek Florczuk dziękował w imieniu wszystkich członków klubu za wsparcie ze strony polskiego rządu. Podkreślił, że takiego wsparcia potrzebują szczególnie miejscowości z terenów wschodniego Mazowsza. Jak poinformował, MKS Podlasie skupia około 300 młodych piłkarzy. Dzięki remontowi miejskiego stadionu, będą oni mogli znów grać na swoim boisku, a jeśli budowa hali sportowej dojdzie do skutku, zajęcia w klubie będą mogły odbywać się bez przeszkód przez cały rok.

Burmistrz Bogusław Karakula oświadczył, że prace związane z remontem płyty stadionu miejskiego ruszą już niebawem. Wiele wskazuje na to, że sokołowscy piłkarze wiosenne rozgrywki przeprowadzą już na nowej murawie.
Katarzyna Dybowska 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe