17
2020
2017-08-23

65-lat Miejskiego Koła Wędkarskiego nr 30


W niedzielę 20 sierpnia, w miejscowości Wirów odbyły się uroczyste obchody 65 - lecia powstania Miejskiego Koła Wędkarskiego nr 30 w Sokołowie Podlaskim. Z tej okazji odbyły się towarzyskie zawody spławikowe, a następnie oficjalna część obchodów jubileuszowych. Mimo, że pogoda tego dnia nie dopisała, członkowie świętowali w dobrych nastrojach oraz miłej atmosferze.
Obchody jubileuszu zainaugurowały zawody wędkarskie metodą spławikową, które rozegrano na rzece Bug w miejscowości Wirów. Zawody rozpoczęły się o godz. 6.00 i potrwały do godz. 11.00.  W zawodach wzięło udział dwudziestu uczestników. Sędzią głównym zawodów był Tadeusz Mielańczuk. Premiowanych zostało 6 pierwszych miejsc. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe i puchary.
Wyniki przedstawiają się następująco:
1 miejsce - Jan Leszczyński
2 miejsce - Jacek Lasikowski 
3 miejsce - Tomasz Bakun
4 miejsce - Robert Wierzbicki 
5 miejsce - Tomasz Wojtkowski 
6 miejsce - Piotr Stańczuk
Główna część obchodów rozpoczęła się o godz. 13.00. Uroczystość poprowadził Andrzej Łopacki – obecny Prezes Koła. Po powitaniu zaproszonych gości, sponsorów oraz członków, przybliżył wszystkim historię Koła, które powstało dokładnie 4 maja 1952 roku. Od tego czasu Koło aktywnie dba o rozwój wędkarstwa zarówno wśród dorosłych oraz otacza opieką dzieci i młodzież chcące wędkować. Wśród przybyłych gości znalazł się Jerzy Szczęśniak - Wiceprezes Zarządu Okręgu PZW w Siedlcach, który złożył na ręce nowego prezesa gratulacje dotychczasowych osiągnięć oraz życzenia dalszych sukcesów w pracy na rzecz rozwoju wędkarstwa. Jak to podczas takich uroczystości bywa wręczono sporo odznaczeń. I tak uchwalą Zarządu Głównego PZW - Złotą Odznakę z rąk Prezesa Zarządu Okręgu w Siedlcach otrzymał Krzysztof Marchel, Srebrną Odznakę - Zofia Błońska oraz Józef Trębicki. Medale „Za zasługi w rozwoju wędkarstwa” otrzymał Tadeusz Mielańczuk, Janusz Madoń, Robert Doliński oraz Hubert Tomczuk. Medale 40-lecia Okręgu PZW w Siedlcach przyznano Lechowi Rytel, Staroście Sokołowskiemu - Leszkowi Iwaniukowi, Burmistrzowi Miasta Sokołów Podlaski - Bogusławowi Karakule, Prezesowi Sokołowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej - Michałowi Siemieniakowi.
W trakcie uroczystości został odczytany list gratulacyjny od starosty powiatu sokołowskiego Leszka Iwaniuka. Starosta podkreślał bogatą tradycję Koła, dziękował za realizowanie wielu inicjatyw, oraz deklarował wolę współpracy w realizacji nowych inicjatyw związanych z szeroko pojętą gospodarką wodną i rybacką. Podkreślał, że przez swoją działalność promują aktywny wypoczynek oraz malownicze zakątki ziemi sokołowskiej. Złożył podziękowania na ręce Prezesa Koła Tadeusza Mielańczuka pełniącego funkcję do 2016 roku oraz obecnego Prezesa Koła Andrzeja Łopackiego.
Po części oficjalnej wszyscy usiedli do pysznego obiadu, gdzie rozmawiali o rybach, przynętach, zanętach… Ten dzień był również okazją przypomnienia o znajomych, opowieści o zabawnych sytuacjach nad wodą, ale i snucia planów na przyszłość. No i, okazją do spotkania się w końcu w szerszym gronie.Więcej zdjęć w fotogalerii
 
Ewelina Wolska 

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Wszystko dobrze. A gdzie ryby?. Jak ktoś zwyciężył to musiał coś złowić. A może nie. Ale zwyciężył, jak to w Polsce bywa.

Karol
2017-08-28 16:26:17
Strona 1/1


Dane kontaktowe