17
2020
2019-04-03

6 medali z Mistrzostw Okręgu w Warszawie


Podczas silnie obsadzonych Mistrzostw Województwa Mazowieckiego zawodnicy OKKK wywalczyli 6 medali. Najlepiej spisała się juniorka Julia Skwierczyńska, która w swojej kategorii zajęła pierwsze miejsce. Pozostali zawodnicy, którzy stanęli na podium, dotarli do półfinałów i wywalczyli brązowe medale. Wśród nich znalazła się juniorka Magda Baczewska, młodzik z sokołowskiej sekcji OKKK - Filip Pasek, młodzik Eryk Frączyk, młodziczka Weronika Kempista, juniorka młodsza Natalia Sadlik. Pozostali zawodnicy: Kacper Dzierżanowski, Weronika Pędzich, Jakub Ciach, Tomasz Parafiński, Eliza Wyszyńska, Weronika Parapura, Kinga Sokołowska uplasowali się w ósemkach.

W zawodach wzięło udział 296 zawodników z 26 klubów zrzeszonych w Okręgowym Związku Karate Województwa Mazowieckiego (OZKWM). Organizatorem zawodów był Bielański Klub karate Kyokushin. Turniej odbył się 23 lutego 2019 w Warszawie.

4 medale dla OKKK na Makroregionie Wschodnim w Radzyminie.

W niedzielę 10 marca odbyły się bardzo ważne zawody – Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego. Zawody gromadziły blisko pół tysiąca zawodników z 47 klubów z Mazowsza, Podlasia, Warmińsko-Mazurskiego i Lubelskiego. Zawody były bardzo licznie i silnie obsadzone ze względu na fakt, że obecnie nasz makroregion, a w szczególności okręg mazowiecki są najmocniejsze w Polsce. Prawie we wszystkich kategoriach liczba zawodników oscylowała w okolicy 20 lub więcej. Aby przedostać się do strefy medalowej, trzeba było stoczyć 2-3 zwycięskie walki.

Najbliżej złota znalazły się Julia Skwierczyńska- juniorka i Michalina Chrobot- seniorka. Julia w półfinale została sfaulowana przez zawodniczkę z Ciechanowa i niestety nie mogła podjąć walki o złoto. Zawodniczka z Ciechanowa została zdyskwalifikowana. Z kolei Michalina w finale stoczyła świetny pojedynek z zawodniczką z Warszawy. Naszym zdaniem walka powinna zakończyć się zwycięstwem Michaliny w pierwszej rundzie. Niestety, sędziowie widzieli co innego i w dogrywce lepsza z kolei okazała się zawodniczka z Warszawy.

Bardzo dobry start zaliczyła Ewa Pasek - juniorka młodsza, zajmując po zaciekłych pojedynkach 2 miejsce w kumite i 4 miejsce w kata. Również Filip Pasek uplasował się na medalowym miejscu, zajmując 3 miejsce wśród młodzików. Oboje trenują w sokołowskiej sekcji OKKK.


Maciej Grabowski – senior, w kata ostatecznie uplasował się na wysokiej piątej pozycji. Debiut w kategorii seniorów uważamy za dobry z uwagi na bardzo wysoki poziom zawodników.

Pozostali zawodnicy w większości wygrali swoje pierwsze walki i zajęli wysokie miejsca w pierwszych ósemkach: Weronika Kempista – 5 miejsce, Kacper Dzierżanowski – 5 miejsce, Kacper Frączyk – 5 miejsce, Natalia Sadlik – 5 miejsce

W zawodach wystartowali również: Kinga Sokołowska, Weronika Parapura, Magda Baczewska, Dominika Wojewódzka, Eliza Wyszyńska, Wiktoria Pisarek, Wiktoria Pędzich i Bartosz Równy. Stoczyli dobre walki, jednak nie przeszli eliminacji.

W klasyfikacji drużynowej Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai zajął 14 miejsce na 47 startujących klubów z czterech województw.

Podczas zawodów sensei Radosław Grabowski sędziował kata i kumite w najważniejszych kategoriach juniorów i seniorów. Sensei Tomasz Marcjaniak z kolei opiekował się zawodnikami i sekundował przy macie.
Info / Fot: Kyokushin Ostrów Mazowiecka 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe