17
2020
2011-09-01

4M Repki


28 sierpnia w Repkach w wyniku działań Stowarzyszenia odbył się festyn „4M”. Pod tym hasłem kryją się cztery firmy prosperujące na naszym terenie, które specjalizują się w wytwarzaniu produktów zaczynających się właśnie na tą literę. Pierwszą z nich jest firma „Jabłonna”, której jedna z siedzib znajduje się w Repkach i zajmuje się rozbiorem mięsa wieprzowego, drugą lokalną spółką jest młyn „Braci Górskich”, który zajmuje się wytwarzaniem mąki. Pod 3cią literą „M” kryje się mleko lub masło produkowane przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Sokołowie, a ostatnie „M” jest symbolem miodu uzyskiwanego dzięki „Pasiece Nadbużańskiej”.

Od samego początku imprezy, czyli od godziny 13 do późnych godzin nocnych repkowski park przepełniony był ludźmi. Wszyscy chcieli sprawdzić jakie atrakcję przewidziało Stowarzyszenie podczas pierwszej edycji „4M”. Zarówno Tygiel jak i sponsorzy byli doskonale przygotowani, a program imprezy był bardzo napięty. Podczas tego wydarzenia publiczność nie tylko mogła docenić talenty lokalnych grup muzycznych, lecz również  wziąć czynny udział w przygotowanych konkursach. Jednym z nich był wyścig w workach, a nad jego przebiegiem czuwał właściciel młyna pan Bernard Górski. „Pasieka Nadbużańska” zorganizowała konkurs wiedzy o pszczołach, a OSM Sokołów wyrób masła metodą tradycyjną. Wszystkie konkursy były bardzo atrakcyjne jednak najwięcej rozrywki zapewnił konkurs w jedzeniu, specjalnie doprawionych, kotletów schabowych na czas. Nad jego prawidłowym przebiegiem czuwał prezes spółki „Jabłonna” pan Krzysztof Trusiak. Uczestnicy wszystkich konkurencji zostali nagrodzeni za odwagę i aktywny udział w imprezie.

I chociaż rozrywki było bardzo dużo, nie mogło obyć się bez części oficjalnej, podczas której odbyło się wręczenie podarunków i symbolicznego „Tygielka” osobom szczególnie zasłużonym dla regionu. Wyróżnieni zostali: Minister Rolnictwa Marek Sawick - zdobywca "Tygielka" i, Senator Waldemar Kraska i Poseł Bogdan Kowalski, oraz Starosta Leszek Iwaniuk, który otrzymali drobne podarunki.

Podczas festynu mogliśmy podziwiać dzieła miejscowych artystów, oraz spróbować regionalnych przysmaków.

Miejmy nadzieję, że ten festyn był tylko początkiem cyklu imprez zorganizowanych przez Stowarzyszenie w naszym regionie.  Z niecierpliwością czekamy na kolejne, a tymczasem cieszmy się, że w tak przyjemny sposób pożegnaliśmy tegoroczne wakacje.  

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe