2
2020
2018-04-17

41. Konkurs Recytatorski „Warszawska Syrenka”


W poniedziałek 26 marca 2018 r. w Sokołowskim Ośrodku Kultury miały miejsce eliminacje powiatowe 41. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”.  Głównym organizatorem konkursu jest Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie.

„Warszawska Syrenka” to konkurs z wieloletnią tradycją, który pobudza aktywność twórczą, odkrywa młode talenty recytatorskie i przyczynia się do rozwoju czytelnictwa i popularyzacji literatury. Dla uczestników i słuchaczy jest źródłem artystycznych przeżyć wypływających  z kontaktu ze sztuką słowa.

Jury w składzie: Anna Mizińska z Mazowieckiego Instytutu Kultury, koordynator projektu (Przewodnicząca Komisji); Barbara Kąkol - zastępca dyrektora Węgrowskiego Ośrodka Kultury; Paulina Staniaszek – aktorka teatru pantomimy, po wysłuchaniu 28 recytatorów w grupie klas 0 – III, 25 recytatorów w grupie klas IV – V, 12 recytatorów w grupie klas VII  i gimnazjum, zakwalifikowała do etapu finałowego następujących recytatorów: Olgę Wyszomierską z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1  w Sokołowie Podlaskim (kl. 0- III), Igę Stefańczuk ze Szkoły Podstawowej w Kosowie Lackim (kl. IV –VI), Marię Kalinowską (na zdjęciu trzecia z lewej) z Zespołu Szkół w Skrzeszewie (kl. VII i gimnazjum).

Przesłuchania finałowe  odbyły się 14 i 15 kwietnia 2018 r. w Warszawie.

J.O. 
Fot. SOK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe