17
2020
2017-03-27

40. Konkurs Recytatorski „Warszawska Syrenka”


 22 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Repkach odbyły się gminne eliminacje 40 edycji Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”.

Celem konkursów recytatorskich jest kształtowanie twórczych, odpowiedzialnych i świadomych postaw wobec języka polskiego, budowanie kompetencji językowych, doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem ojczystym,rozbudzenie wrażliwości estetycznej, a także przygotowanie młodego człowieka do aktywnego udziału w kulturze jako świadomego odbiorcę i twórcę.
Pięknym operowaniem języka polskiego popisywało się 32 uczestników konkursu z gminy Repki. Prezentacje przebiegały w trzech grupach wiekowych : uczniowie kl. I-III; kl. IV-VI; uczniowie gimnazjów. Każdy uczestnik prezentował jeden utwór dowolnego autora. Recytację oceniała komisja konkursowa w składzie : Urszula Danielska, Ewa Czarkowska i Paweł Kryszczuk. W wyniku przesłuchań komisja w najmłodszej grupie wiekowej przyznała pierwsze miejsce ex aequo ZuzannieMałczuk z GOK w Repkach i Milenie Mazurczak ze szkoły podstawowej w Wyrozębach,II miejsce również ex aequo Zofii Borychowskieji Swietłanie Livitchi, obie z GOK w Repkach. W grupie wiekowejucz. kl. IV-VI triumfowały Wiktoria Koprowska z GOK w Repkach i Sabina Fabisiak ze szkoły podstawowej w Skrzeszewie zajmując równorzędne I miejsce. W grupie gimnazjalistów na pierwszym miejscu uplasowały się Maria Kalinowska z gimnazjum w Skrzeszewie i Katarzyna Wicenciak z gimnazjum w Repkach, drugie miejsce zdobyła Amelia Roszuk z gimnazjum w Repkach.
Zdobywcy pierwszych miejsc zakwalifikowali się do etapu powiatowego, który odbędzie się 30 marca br. w Sokołowskim Ośrodku Kultury.
Gratulujemy laureatom i życzymy sukcesów w dalszych etapach konkursu.Ewa Czarkowska

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe