25
2019
2018-02-09

4,2 mln zł na drogę powiatową


Mazowiecki Urząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył 4,2 mln zł na 5,5-kilometrowy odcinek drogi powiatowej nr 3929W na trasie Kobylany Górne do granicy powiatu w gminie Repki. Remonty będą wymagać wkładu własnego samorządów.

Remontowany odcinek jest częścią drogi powiatowej biegnącej w kierunku Paprotni. Jest ona w bardzo złym stanie. Zarząd Powiatu starał się uzyskać dofinansowanie na całą trasę, lecz gdy to się nie udało, zwrócił się o pomoc do Wojewody. Planowano przekazać drogę Zarządowi Województwa i zmienić jej kategorię. Jednak i takie rozwiązanie się nie powiodło. Trasa w kierunku Paprotni nie spełnia warunków drogi wojewódzkiej – jest za wąska.

Wybawieniem okazał się program "Mazowiecki instrument wsparcia dróg lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu". Nabór wniosków trwał od 1 października do 15 listopada 2017 r. Zgłoszonych zostało 36 projektów z całego Mazowsza, które otrzymają w sumie ponad 100 mln zł wsparcia. Do subregionu siedleckiego trafi 16,5 mln zł. Dotacje dostały powiaty: siedlecki (2,8 mln), sokołowski (4,2 mln), węgrowski (3,6 mln), miński (4 mln), garwoliński (ponad 1,3 mln) oraz łosicki (531 tys.).

– Inwestycje w budowę i modernizację dróg to zawsze bardzo kosztowne projekty, które pochłaniają większość budżetów samorządów lokalnych. Dlatego postanowiliśmy wesprzeć powiaty w realizacji tych ważnych dla mieszkańców inwestycji. Co ważne, udało nam się dofinansować wszystkie zgłoszone przez starostwa projekty, czyli w sumie 36 odcinków dróg – podkreśla wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

Umowę z wicemarszałek oraz członkiem zarządu województwa mazowieckiego Elżbietą Lanc podpisali starosta sokołowski Leszek Iwaniuk oraz wicestarosta Marta Sosnowska. Na spotkaniu obecna była również wójt gminy Repki Krystyna Mikołajczyk-Bohowicz.

Do remontu drogi na odcinku Kobylany Górne – granica powiatu dołożą się w kwocie 2,8 mln zł lokalne samorządy. Połowę pokryje powiat, a połowę gmina Repki. Czas pokaże, czy znajdą się środki na wyremontowanie pozostałej części trasy prowadzącej z Sokołowa do Paprotni.

Katarzyna Dybowska 
Fot. www.mazovia.pl

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe