2
2020
2016-05-01

360 gimnazjalistów na Dniu Otwartym


Już po raz kolejny otworzyliśmy drzwi naszej szkoły przed gimnazjalistami…

Zgodnie z tradycją, w tym dniu miło nam było gościć nauczycieli i uczniów klas III gimnazjów ze szkół powiatu sokołowskiego, jak również uczniów wraz z rodzicami ze szkół z innych powiatów.
 
Pogoda dopisała. Młodzi ludzie pełni energii, z dobrymi humorami odwiedzali punkty informacyjne o kierunkach kształcenia prowadzonych w naszej szkole, obejrzeli przygotowane ekspozycje oraz ciągle wzbogacaną i rozbudowywaną bazę ZSCKR.
 
Gimnazjaliści zwrócili uwagę na nowo zakupione ciągniki oraz maszyny rolnicze i demonstrujących je uczniów klas technikum mechanizacji rolnictwa oraz technikum rolniczego, podziwiali prace techników architektury krajobrazu, oglądali pokaz strzyżenia psa wykonany przez naszą absolwentkę. Z zainteresowaniem słuchali także informacji dotyczących kierunku Technik Weterynarii, które wraz z nauczycielem prezentowali nasi dwaj uczniowie, już pracujący w zawodzie. Wzięli także udział w pokazie inseminacji.  Mieli możliwość zasięgnięcia informacji o możliwościach zatrudnienia po ukończeniu zasadniczej szkoły zawodowej na kierunku: operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego. Uczniowie technikum agrobiznesu -klasy mundurowej ciekawie opowiadali o swoim kierunku i zachęcali do jego wyboru. Jak zwykle pysznościami i fantazją kulinarną zaimponowali uczniowie klas gastronomicznych: technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz zasadniczej szkoły zawodowej- kucharz. Na nowo oddanym kompleksie sportowym gimnazjaliści rywalizowali w konkurencjach sportowych przygotowanych przez uczniów i nauczycieli wf.  Uczestnicy spotkania osobiście przekonali się, że nasza Szkoła się rozwija. Trwają przygotowania do dalszej rozbudowy bazy sportowej, uzupełniane są pomoce i środki dydaktyczne niezbędne do nowoczesnej edukacji. Obiekt szkoły jest coraz piękniejszy, bezpieczniejszy i wygodniejszy dla uczniów.
 
K. Rytel, A. Borysiak

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe