17
2020
2015-01-20

30. Koncert Noworoczny


W niedzielę 11 stycznia w sali widowiskowej Sokołowskiego Ośrodka Kultury już po raz 30. odbył się Koncert Noworoczny, w tym roku zatytułowany „Szopka bożonarodzeniowa w pastorałce i kolędzie".

Jego organizatorami byli: Burmistrz Miasta Sokołowa Podlaskiego, Sokołowski Ośrodek Kultury oraz Proboszcz Parafii Św. Jana Bosco w Sokołowie Podl. Zanim zabrzmiały przepiękne kolędy i pastorałki, licznie przybyłych widzów serdecznie powitała dyrektor SOK Iwona Kopiwoda. Słowa noworocznych życzeń skierowali do zebranych: Senator RP Maria Koc, w imieniu burmistrza Bogusława Karakuli Sekretarz Urzędu Miasta Maria Truszkowska, Przewodniczący Rady Miasta Waldemar Hardej i ks. proboszcz Stanisław Stachal. Nie zabrakło uroczystej chwili wspólnej modlitwy i łamania się opłatkiem.
 
Następnie w godzinnym koncercie wystąpili nasi rodzimi młodzi wykonawcy: Paulina Toczyska, Sandra Bazylczuk, Michał Ostromecki i Przyjaciele, chór szkolny Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Pawła Kamińskiego pod dyrekcją Michała Soszki, Zespół Pieśni i Tańca „Sokołowianie" z solistkami Aleksandrą Sobieską i Natalią Przewoźnik. Przygrywała kapela ZPiT „Sokołowianie” oraz młodziutka skrzypaczka Alicja Rowicka. Wszyscy byli gorąco oklaskiwani przez publiczność.
 
Istotną częścią koncertu była prezentacja multimedialna „Symbole Świąt Bożego Narodzenia" i opowieść Doroty Pikuli - Kustosz Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach. Dzięki temu można było poznać głębię sztuki sakralnej i jej przesłanie.
Koncert tradycyjnie zakończyło odśpiewanie przez wszystkich wykonawców jednej z najpiękniejszych polskich kolęd „Bóg się rodzi”. 
Jak co roku dochód z koncertu został przeznaczony na cele charytatywne. 

JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe