17
2020
2020-01-14

28. Finał WOŚP już za nami. Padł kolejny rekord!


W niedzielę 12 stycznia 2020 r. w Hali Sportowej przy ZS Nr 1 w Sokołowie Podlaskim odbył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Było głośno, kolorowo i... hojnie!

Powiatowy Finał WOŚP tradycyjne rozpoczął się przejazdem służb przez ulice miasta. Zaraz po nim odbyła się parada zabytkowych pojazdów przygotowana przez "Sokołowskie Klasyki". O 12:30 zaplanowano zmagania sportowe.

VII sokołowski bieg "Policz się z cukrzycą" cieszył się ogromną popularnością wśród małych i dużych biegaczy. Pogoda sprzyjała, dzięki czemu w zmaganiach wzięło udział około 80 zawodników. W tym roku – podobnie jak w ubiegłym - bieg podzielony został na dwie kategorie: I dla dzieci do lat 12 o długości ok. 0,5 km.
II o długości ok. 2 km dla wszystkich powyżej 12 roku życia. Okazjonalne medale otrzymali wszyscy uczestnicy, a trzej pierwsi biegacze z każdej kategorii - nagrody od sponsorów. Wyniki prezentują się następująco:

Zwycięzcy w kategorii do 12 roku życia:
1. Kacper Jurczak - SP1
2. Szymon Bielecki - SP1
3. Kacper Góral - SP4

Zwycięzcy w kat. od 12 roku życia w górę:
1. Mateusz Jaszczuk
2. Tomasz Jarosz
3. Paweł Pogorzelski

Od rana do późnych godzin wieczornych na ulicach powiatu można było spotkać wolontariuszy wyposażonych w kolorowe orkiestrowe puszki. W całym powiecie kwestowało ich blisko 600! Byli obecni w: Niecieczy, Skibniewie, Kosowie Lackim, Repkach, Nowej Wsi, Ceranowie, Sabniach, Bielanach, Jabłonnie Lackiej i Grochowie. W piątek zbiórki rozpoczęły się w szkołach, a w sobotę w sklepach. Mieszkańcy powiatu zadbali, aby puszki były ciężkie!

Od godz. 11:00 do 16:00 trwała zbiórka krwi prowadzona przez Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, a oprócz tego - akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku DKMS POLSKA. Podczas 28. Finału WOŚP w Sokołowie Podlaskim do akcji krwiodawstwa włączyło się 86 osób, z czego 72 oddały krew. Łącznie zebrano 33 litry krwi. To najcenniejszy dar, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi, dlatego wszystkim dawcom należą się ogromne podziękowania!

Od godz. 12:30 prężnie funkcjonował sklepik WOŚP oferujący gadżety i pamiątki z tegorocznego finału. Nie zabrakło także loterii fantowej! Na hali sportowej miała miejsce prezentacja sprzętu medycznego zakupionego dla sokołowskiego szpitala przy wsparciu WOŚP na przestrzeni ostatnich lat. Dzięki zaangażowaniu Miasta Sokołów Podlaski mogliśmy także obejrzeć profesjonalną prezentację udzielania pierwszej pomocy. Na najmłodszych czekał dmuchany plac zabaw, a dla łasuchów - coś na ząb. Pyszny bigos przygotowali członkowie Kapeli Wuja Krzycha, a aromatyczną zupę tajską - właściciele Sali Balowej "U Pietrzaków". Małe "co nie co" przygotowały również panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Grochowa.

Na WOŚP-owej scenie wystąpili tego dnia: Prowokacja, Szara Band, Orkiestra OSP Sokołów Podlaski, PNC Dance Studio, młodzież z Innowacyjnej Szkoły Muzyki Rozrywkowej w Bielanach Jarosławach, JDC Kamil Brewczuk, FREESTYLE i gwiazda wieczoru - zespół CAMASUTRA. Nie zabrakło także konkursów dla dzieci, trzymających w napięciu licytacji, jubileuszowego tortu i tradycyjnego światełka do nieba. Imprezę, podobnie jak w roku poprzednim, poprowadził konferansjer Sylwester Kozłowski.

Podczas konferencji sokołowskiego Sztabu WOŚP na scenie pojawili się wszyscy jego członkowie. To dzięki nim z roku na rok sokołowska orkiestra gra co raz głośniej! Słowa uznania dla ich ciężkiej pracy wyrazili: Starosta Powiatu Sokołowskiego Elżbieta Sadowska, Wicestarosta Ryszard Domański, Przewodniczący Rady Powiatu Jacek Odziemczyk, dyrektor ZS nr 1 Małgorzata Baranowska oraz Dyrektor SP ZOZ w Sokołowie Podlaskim Maria Sikorska.

28. Finał WOŚP w Sokołowie Podlaskim zakończył się kwotą 145.888,03 zł, ale na tym nie koniec! Nadal trwają licytacje internetowe, które znacznie wpłyną na ten, i tak już rekordowy, wynik! Przypominamy, że w zeszłym roku w powiecie sokołowskim zebrano kwotę 140.565,10 zł.

Głównymi sponsorami 28 Finału WOŚP byli: Grupa SOKOŁÓW S.A., Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim, Gmina Sokołów Podlaski, P.H.U TOPAZ Zbigniew Paczóski, Ośrodek Szkoleniowy AURIGA Paweł Hilaruk, MOTIR-ABS Niewiadomscy, Centrum Edukacji i Rozwoju KOLOROWE KREDKI Przedszkole i Żłobek Niepubliczny.Więcej zdjęć na:

www.wiescisokolowskie.pl/galeria/287,28-final-wosp.htmlKDC
Fot. KDC, Powiatowy Sztab WOŚP w Sokołowie Podlaskim


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe