17
2020
2016-12-12

25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


Już 15 stycznia po raz 25 na terenie powiatu sokołowskiego pojawią się wolontariusze, którzy będą kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Tego dnia w największej Orkiestrze na świecie grać będzie powiat sokołowski. Tak jak podczas 24 Finału cały powiat i teraz jednoczy siły i gra WSPÓLNIE! 150 wolontariuszy z kolorowymi identyfikatorami i puszkami z czerwonymi sercami wyruszy na ulice naszego miasta i powiatu. Młodzi wolontariusze kwestować będą dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.
Ten jubileuszowy Finał WOŚP odbędzie się na hali sportowej Zespołu Szkół nr 1. W akcje włączają się niemal wszystkie szkoły z miasta Sokołów Podlaski, 10 placówek oświatowych z powiatu sokołowskiego i wszystkie przedszkola z Sokołowa Podlaskiego.
25 finał WOŚP rozpocznie się kwestą uliczną. Wolontariusze przemierzać będą ulice całego powiatu poszukując ludzi o dobrych sercach, którzy w styczniowy dzień zechcą wesprzeć zakup sprzętu medycznego.
Od rana miłośników ekstremalnych przeżyć zapraszamy do Parku Przemysłowego CUKROWANIA. Dostarczy ich ekipa Off-road Sokołów Podlaski wraz z zaprzyjaźnionym siedleckim składem NATURA-lnie 4x4. Za symboliczną złotówkę wrzuconą do puszki będzie można między innymi z miejsca pasażera odbyć szalony rajd po typowo off-roadowym torze! Piękne sokołowskie klasyki obejrzeć będzie można przy hali sportowej ZS NR 1. Tam również firma Attack Paintball zapewni atrakcje w postaci 8-mio metrowej(!) dmuchanej ścianki wspinaczkowej oraz strzelnicy paintball’owej.
Po raz kolejny będzie można oddać krew, ratując życie innych ludzi. Jeżeli masz ukończone 18 lat i chcesz pomóc potrzebującym, a przy okazji wziąć udział w największym tego typu wydarzeniu w mieście to musisz być tego dnia z nami.
Od rana obecni będą też pracownicy sokołowskiego szpitala. W hali ZS NR1 będą przeprowadzać badania ilości cukru we krwi. Tego dnia wszyscy będą mieli okazję i możliwość obejrzeć większość sprzętu medycznego, który nasz szpital otrzymał w tym roku od fundacji WOŚP.
Około południa ruszy bieg POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ. Chętnych zapraszamy do zgłaszania się już dziś drogą mailową. I to właśnie podsumowaniem biegu rozpoczniemy szereg imprez i przedsięwzięć na hali sportowej.
Serdecznie zapraszamy do stref m.in.: zdrowej aktywności, gdzie odbędą się np. pokazy udzielania pierwszej pomocy przygotowane przez Roberta Golatowskiego, spotkania z dietetykiem i trenerami Energy Family Club, Akademia Piłkarska dla dzieci; strefy młodego wolontariusza, gdzie na dzieci czekają ciekawe animacje.
Podczas finału będzie można zaopatrzyć się w orkiestrowe gadżety (koszulki, kubki, smycze i wiele innych) i spróbować przepysznego bigosu przygotowanego przez strażaków z OSP w Skrzeszewie.
Zapraszamy też na liczne występy. Zagrają dla nas m.in. zespoły Uściński Live Band Prowokacja, Freestyle, HOYRAKY i Kapela Wuja Krzycha. Jak co roku swoim występem finał uświetnią też najmłodsi wolontariusze – przedszkolaki. Poza kwestą maluchy przygotowały na rzecz WOŚP piękne prace plastyczne, które tego dnia będą zlicytowane. Serdecznie zapraszamy na licytacje gadżetów WOŚP oraz gadżetów podarowanych przez „dobre orkiestrowe anioły”. 25 finał zakończymy urodzinowym tortem oraz ŚWIATEŁKIEM DO NIEBA.
Sokołowski sztab WOŚP zaprasza wszystkich do włączenia się w 25 finał WOŚP. Bądźmy tego dnia razem, pokazując jak wielkie serca mają mieszkańcy powiatu sokołowskiego.
Sponsorem głównym finału jest to firma SOKOŁÓW SA. Organizatorzy to: Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim, Ośrodek Szkoleniowy AURIGA Pawła Hilaruka, Konrad Kosel i Przyjaciele. Współorganizatorzy finału: Energy Family Club i kancelaria Ubezpieczeniowo-Finasowa Agnieszki Tomaszewskiej.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe