17
2020
2018-04-27

22DH "Pędziwiatry" ciągle aktywne!


Pokonywanie w sobie lenistwa, zmęczenia, strachu przed trasą, poznanie legendy o Świętym Jerzym oraz ...dobra zabawa przyświecały nam harcerkom i harcerzom z 22Dh „Pędziwiatry” podczas wędrówki pieszej "Pokonaj w sobie smoka", jaką odbyliśmy 19 kwietnia z Frankopola przez Tonkiele do Drohiczyna nad Bug. Wędrówka zorganizowana była w związku ze świętem patrona harcerzy – Świętym Jerzym!

Już na początku wyprawy podzielni zostaliśmy na rody rycerskie i musieliśmy przygotować swoje proporce. Na trasie jako wojowie musieliśmy wykazać się nie lada spostrzegawczością w poszukiwaniu wstążeczek z zadaniami. Trzeba było m.in. odnaleźć brakujące elementy miecza, zastanowić się co znaczy "Na słowie harcerza polegaj jak na Zawiszy", wśród drzew i leśnych krzaków stoczyć walkę w obronie proporca, czy wziąć udział w walce wojów. Po długiej wędrówce, wszyscy harcerscy rycerze i piękne białogłowy osiągnęli cel – dotarliśmy nad rzekę BUG, a tam coś dla ciała - mięsiwo z ogniska przypalane ogniem z Kubusiowego krzesiwa! Po strawie musieliśmy przygotować mieczem, odbyć turniej rycerski. Nagrodą dla nas był udział w warsztatach strzelania z łuku. Zajęcie to bardzo się wszystkim spodobała i na pewno będzie kontynuowane. Piękna pogoda, doborowe towarzystwo i fantastyczna ekipa sprawiły, że nasza harcerska wędrówka „Pędziwiatrów” bardzo wszystkim się podobała.

Zaledwie dwa dni później nasza drużyna udała się na biwak do 29DH Pogodni do Ostrowi Mazowieckiej. Biwak rozpoczęliśmy Harcerską Ostrowską Grą QR! Wyruszyliśmy ulicami Ostrowi poszukując kodów QR, rozwiązując zadania i poznając tym samym historię tego miasta. Podczas gry byliśmy m.in na Skwerku Obfitości, na którym obejrzeliśmy piękny, miejski mural. Odwiedziliśmy też Cmentarz Parafialny, na którym zlokalizowane są groby żołnierzy poległych pod Ostrowią w wojnie polsko-radzieckiej i mogiła członków AK poległych w walce z Niemcami pod Pacynką. Nasza trasa nie mogła pominąć pomnika Księżnej Anny Mazowieckiej. Kiedy jedna grupa brała udział w grze, 4 nasze harcerki: Kinga Zdunek, Oliwia Rączka, Martyna Sankowska i Maja Mięsak pomagały w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej harcerzy z 29DH. Wieczorem podczas biwaku odbyło się wspólne spotkanie, na którym mogliśmy poznać się bliżej z harcerzami z Ostrowi i zobaczyć czym zajmuje się na co dzień 29 DH "Pogodni".

Harcerki i harcerze 22DH po raz kolejny udowodnili, że z nimi można jechać wszędzie! Fantastyczna ekipa, pełna pomysłów, bardzo dobrej energii.

Harcerze wraz z drużynową serdecznie dziękują rodzicom oraz rodzeństwu, którzy poświęcając swój wolny czas zawieźli harcerzy na wędrówkę oraz biwak. Dziękujemy m.in: Agnieszce Plichta, Radosławowi Krasnodębskiemu, Karolinie Czapskiej, Krzysztofowi Zdunek, Elżbiecie i Czarkowi Koc, Katarzynie Niemierka, Elżbiecie i Pawłowi Fiuczek, Ewie i Jackowi Pieczyskim, Emilii Boruta, Elżbiecie Zieniewskiej, Małgorzacie i Andrzejowi Strzałkowskim, Tomaszowi Brzezińskiemu, Jarosławowi Milik, Józefowi Niemirka, Marii Wawrzyniak, Zbigniewowi Małko, Damianowi Górskiemu. A jeśli kogoś pominęliśmy w naszych podziękowaniach – przepraszamy i tym bardziej serdecznie dziękujemy! Miło nam, że przy drużynie działają i wspierają nas tak fantastyczni ludzie!

Wędrówkę oraz biwak przygotowali dla harcerzy: phm. Anna Kożuchowska-Kurylak i pwd. Adam Mazurek.
 Info / Fot. 22DH "Pędziwiatry"
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe