17
2020
2019-05-07

15 lat w UE świętowali na Festynie Rodzinnym


1 maja 2004 r. Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Od tamtego czasu minęło dokładnie 15 lat. Okrągły jubileusz postanowili świętować członkowie Powiatowego Komitetu Obywatelskiego “Zgoda i Porozumienie”, którzy dla mieszkańców Sokołowa i całego powiatu zorganizowali Festyn Rodzinny. Gośćmi honorowymi wydarzenia byli posłowie Parlamentu Europejskiego.

Przybyli na wydarzenie mogli liczyć na wiele różnych atrakcji i niespodzianek. Przygotowano stoiska regionalne, grill oraz gry i zabawy dla dzieci. Najmłodsi mogli wziąć udział w konkursach sprawnościowych, a także skorzystać z możliwości malowania twarzy. Na stoisku Max Med można było zmierzyć ciśnienie, zmierzyć poziom glukozy we krwi i skonsultować wyniki ze specjalistą. Z kolei Wacław Kruszewski zachęcał do zakupu swoje książki “Kalejdoskop wspomnień”. Organizatorzy przygotowali również konkurs wiedzy o Unii Europejskiej, w którym do wygrania były gadżety i upominki “prosto z Brukseli”.

Na wydarzenie przybyli europosłowie Julia Pitera i Jarosław Kalinowski, a także kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego - Jolanta Hibner. Nie zabrakło również Posłów na Sejm Marka Sawickiego i Czesława Mroczka.

- Bardzo zależy mi na tym, żeby Unia Europejska trwała w jak najlepszej kondycji, ponieważ ona jest gwarantem naszego bezpieczeństwa, nienaruszalności naszych granic i tego, że możemy sami o sobie decydować. To wszystko jest możliwe w ramach większej wspólnoty, która nam to bezpieczeństwo gwarantuje. Wiele pokoleń Polaków pracowało długie lata, abyśmy wstąpili do struktur międzynarodowych, dlatego szanujmy tę politykę, którą mamy - mówiła Europoseł Julia Pitera.

Ostatnim punktem imprezy był koncert muzyki polskiej i europejskiej w akustycznej aranżacji. Muzyczną ucztę zapewniła grupa “Trochę Jazzu” w składzie: Anna Kostyra, Monika Gawrońska, Gabriela Smolik i Piotr Jankowski.


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

www.wiescisokolowskie.pl/galeria/238,festyn-rodzinny-ue.html


Katarzyna Dybowska 

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Jak sobie przypominam to chłopki razem z klerem nie byli za wstąpieniem do Unii. Dopiero jak zaczęli dostawać kasę to przycichli i biorą do dziś. Ale jak przestaną dawać to ponownie będą przeciw.

popo
2019-05-07 20:51:19
Strona 1/1


Dane kontaktowe