17
2020
2015-04-24

15 lat w służbie potrzebującym


Mszą św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim rozpoczęły się uroczyste obchody święta Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, która to organizacja już 15 lat służy pokrzywdzonym przez los.
 
Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił bp. Tadeusz Pikus.  Następnie w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta gala z udziałem duchowieństwa, przedstawicieli parlamentu, władz samorządowych i instytucji wspierających Caritas. Byli też obecni wolontariusze i podopieczni Caritas.  
 
 Spotkanie w sali widowiskowej SOK poprowadzili Paweł Kryszczuk – kierownik WTZ działających w Domu Miłosierdzia im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim i Aneta Kocak - wychowawca. W trakcie gali była prezentowana działalność Caritasu, w tym Warsztatów Terapii Zajęciowej i Świetlic Środowiskowych z terenu diecezji. Zebrani obejrzeli też występy artystyczne. Niespodzianką był występ ks. kan. dr Łukasza Gołębiewskiego, dyrektora Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, który razem z Anetą Kocak wykonał słynne „Hallelujah”. Poza tym zaprezentowali się podopieczni Caritas i zespół Voci Cantati z Sokołowskiego Ośrodka Kultury.
Istotną częścią gali było wręczenie odznaczeń „Pro Christo” - krzyża z symbolem Caritas. Kapituła pod przewodnictwem kanclerza - bp. Tadeusza Pikusa za szczególne osiągnięcia na polu działalności dobroczynnej inspirowanej ewangelicznym duchem miłości bliźniego postanowiła odznaczyć między innymi ks. kan. Krzysztofa Kisielewicza, proboszcza Parafii Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim, który do niedawna przez 7 lat sprawował funkcję Dyrektora Caritas Diecezji Drohiczyńskiej. Poza tym odznaczenie otrzymały osoby z Brańska i Siemiatycz. Życzenia i gratulacje składali m.in. senator RP Maria Koc, marszałek województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, Izabela Siander - pełnomocnik wojewody mazowieckiego ds. kontaktów z organizacjami pozarządowymi, ks. Marek Dec - sekretarz Caritas Polska oraz przedstawiciele senatora Waldemara Kraski - Joanna Malinowska i Jerzy Błoński.
Uroczystościom w SOK towarzyszyła wystawa i kiermasz prac uczestników WTZ i Świetlic Środowiskowych.
 
JO

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Totalne ZŁO!!!

feeee
2015-04-25 09:50:41
Strona 1/1


Dane kontaktowe