17
2020
2016-03-23

15. Jarmark Wielkanocny


W niedzielę 20 marca w godz. 10: 00 – 14: 00 w hali sportowej Zespołu Szkół Salezjańskich odbył się 15. Jarmark Wielkanocny organizowany przez Sokołowski Ośrodek Kultury we współpracy z Powiatem Sokołowskim.

W tegorocznym jarmarku wzięło udział ponad pięćdziesięciu wystawców. Tradycyjnie można było kupić wiele specjałów kuchni tradycyjnej, przygotowanych przez gospodynie głównie z powiatu sokołowskiego: baby, placki drożdżowe, mazurki, keksy, paschę, sękacze, baranki i zajączki z ciasta, pasztety i wędliny wielkanocne, chrzany, przetwory, nalewki, piwo kozicowe i miód pszczeli. Będą również wyroby rękodzielnicze, między innymi pisanki, palmy wielkanocne, ozdoby, dekoracje i stroiki świąteczne, kartki, biżuteria, ozdoby z filcu, serwetki, wyroby z wosku pszczelego i inne rękodzieło. Kupujących nie brakowało, szczególną popularnością cieszyły się specjały na świąteczny stół.

Jak co roku podczas Jarmarku odbył Konkurs Tradycyjnych Wypieków Wielkanocnych, do którego zgłosiło się 26 osób. Komisja Konkursowa w składzie: Henryka Borkowska – Mazowiecki Oddział Doradztwa Rolniczego w Siedlcach, Jolanta Wojtkowska– Paczóska - Terenowy Zespół Doradczy w Sokołowie Podlaskim, Wanda Wierzchowska – Honorowy Prezes Sokołowskiego Towarzystwa Społeczno- Kulturalnego, Roma Orłowska – Sokołowskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne, Katarzyna Minarczuk – Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim po degustacji 29 wypieków zgłoszonych do konkursu postanowiła przyznała I nagrodę Wandzie Oksięciuk z Hołowienek za paschę wielkanocną, II nagrodę - Ewelinie Panaszkiewicz z Jabłonny Lackiej za mini mazurki „jajeczka”, III nagrodę - Zofii Kalinowskiej z Tchórznicy Włościańskiej za mazurek wiśniowo – czekoladowy. Wyróżnienia przyznano Mariannie Wyrzykowskiej z Sewerynówki za babkę na oleju, Marii Byszewskiej z Przywózk za mazurek czekoladowy, Iwonie Dąbkowskiej - Olszewskiej z Grochowa za sernik z brzoskwiniami. Nagrody za udział w konkursie otrzymali: Monika Mazurek, Bernadeta Świderska, Janina Krasa, Bożena Cieślak, Ewelina Skórka, Zofia Todorska, Katarzyna Zawadzka, Teresa Mielańczuk, Mirosława Komosa, Cecylia Kur, Zofia Badurka, Warsztat Terapii Zajęciowej CARITAS, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, Krystyna Jabłońska, Aniela Panaszkiewicz, Mariola Ratyńska, Marianna Kuźma, Krystyna Wojewódzka, Małgorzata Dąbkowska – Gelbrecht, Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci i Młodzieży „Ku przyszłości”, Magdalena Szarmach, Hanna Mikołajewska, Małgorzata Dąbrowska. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim oraz Sokołowski Ośrodek Kultury. Nagrody rzeczowe w postaci mąki ufundował Młyn „Bracia Górscy” z Repek.
           
J.O.« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe