2
2020
2014-10-30

12. Święto Drzewa w „Leśnej Krainie”


W czwartek 16 października w Miejskim Przedszkolu nr 4 „Leśna Kraina” odbyło się podsumowanie ogólnopolskiego projektu „Rok Drzewa”, połączone z zasadzeniem „Dębu Wolności”.

Na uroczystość przybyli przedstawiciele miejskiego samorządu, Nadleśnictwa Sokołów Podlaski, hufca ZHP, dyrekcja, nauczyciele i dzieci z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 2, rodzice. Uroczystość odbyła się przed sceną plenerową. 
 
Na początku imprezy przedszkolaki ubrane w koszulki z logo Nadleśnictwa Sokołów, z wielkim zaangażowaniem odśpiewały hymn „Leśnej Krainy”. Dyrektor przedszkola Ewa Zakrzewska serdecznie powitała gości. Następnie na scenie znów pojawiły się dzieci, tym razem tylko 4-latki, które zaprezentowały okolicznościowy montaż słowno-muzyczny, przygotowany pod kierunkiem nauczycielki przedszkola Moniki Hilaruk. 
Po części artystycznej dyrektor Ewa Zakrzewska zaprezentowała liczne przykłady zadań związanych ze Świętem Drzewa, a realizowanych przez przedszkole (np. zasadzenie kawałka lasu, zasadzenie przed przedszkolem alei jarzębin), mówiła też o długoletniej już współpracy z Nadleśnictwem Sokołów. Serdecznie podziękowała burmistrzowi Bogusławowi Karakuli i nadleśniczemu Robertowi Płockiemu za wspieranie przedszkola w przedsięwzięciach ekologiczno-przyrodniczych. Głos zabrała również koordynator akcji Katarzyna Nawacka podkreślając, że dąb to drzewo, któremu poświęcony jest rok 2014 w „Leśnej Krainie”, ale też i symbol 590 lat nadania praw miejskich dla Sokołowa Podlaskiego i 90 lat Lasów Państwowych. Były też okolicznościowe wystąpienia gości – Burmistrza Miasta, Nadleśniczego Nadleśnictwa Sokołów Podl. i komendantki Hufca ZHP Bożenny Hardej. 
 
 Po części oficjalnej przybyli goście uroczyście zasadzili „Dąb Wolności”, ofiarowany przez Nadleśnictwo Sokołów i udekorowany na tę uroczystość przez przedszkolaków biało-czerwonymi listkami. Był też czas na pamiątkowe fotografie.
 
JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe